GALİBİYET İLE BAŞLAMAK ÇOK GÜZEL

12 / 09 / 2017

TFF 1.lig'den düşen veya düşürülen Şanlıurfaspor şike sürecinde'de bir sonuç çıkmayınca taraftarlar ve yönetim bir daha yıkıldı.2.lig için bir takım kurmak zorunda kalan Yönetim elinden geleni yaparak iyi bir kadro kurmak için kolları sıvadı.

Sezon bittikten sonra tekrar Tff 1.lig'e geri dönmek için Fahri Başkan Mehmet Ekinci ilk olarak Ankaragücü'nü şampiyon yapan teknik direktör İsmet Taşdemir ile anlaşma sağladı.Oyuncu transferlerine başlayan yönetim iyi bir ekip kurmak için ismet hoca'nın isteği doğrultusunda transferlere başladı.

Teknik direktör İsmet Taşdemir'in yaptığı tranferler yönetimde huzursuzluk yaratmaya başladı futbolcuların aynı menejer üzerinden transfer yapılınca yönetim hoca ile görüşerek bu durumu sordu.Teknik direktör bunun üzerine bu şartlarda çalışamayacağını yönetime bildirdi.Fahri Başkan'da Mehmet Ekinci'de sosyal medya hesabından yönetime dışarıdan destek olacağını söyleyip elini takımdan çekince yönetim tek kaldı.

Şanlıurfaspor yönetimi takıma karakterli bir hoca getirmek için arayışa geçti bir çok hoca ile görüşüldü.Ali Tandoğan ile anlaşma sağladı bir üst ligin hocası olan Tandoğan Şanlıurfaspor gibi bir takımın ve taraftarının yerinin burası olmadığını tekrardan Tff 1.lige çıkmak için elinden geleni yapacağını söyledi.
Geldiğinde takıma alınan oyuncuların dışında transfer yaparak Erzurum kampında takıma kondisyon yükledi Bolu ve Nevşehir'de taktik çalışıp takımı lige hazırladı.

Takımın bu sene genç koşan ve mücadele eden bir ekip olduğunu söyleyen yönetimin yaptığı transferler ile lige gümbür gümbür geliyoruz etmişti. Taraftarlar arasında açaba bu sezon tekrar tff 1.lige geri dönermiyiz diye bir kuşku vardı.

Yapılan transferi yerinde izlemek için Niğde deplasmanı'na gittik takım gerçekten genç koşan mücadele eden bir takım olmuş Kaleci Ömer Kahveci,Bahadır Öztürk,Oğuzhan Türk ve Emircan Sayar'ı çok beğendim.Takıma iyi bir forvet alınırsa bu takım bu sene iş yapacağını düşünüyorum.

2.Lig'e iyi bir başlangıç yapmak için Şanlıurfaspor Nigde Belediye spor deplasmanına gitti.ilk maçların zor olduğu hep bilinir ve söylenir nitekim öyle oldu yeni kurulan takım ilk yarıda iyi oynadada gol bulamadı.ikinci yarıya iyi başlayan Şanlıurfaspor Hüseyin kala ve Emir Can Sayar'ın golleriyle 2-0 yenerek iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Şampiyon olmak istiyorsak Şehir olarak birlik ve beraberlik içinde takıma destek vermemiz gerekiyor taraftarlar elinden geleni yapıyor.Yerel yöneticilerin bu takıma maddi ve manevi destek vermeleri lazım bu hafta saha ve seyircimiz önünde Nazili Bld Spor'u konuk edeceğiz herkes gelip takıma destek versin inşallah bu takım tekrar şampiyon olur.

Bundan sonraki maçlarda Şanlıurfaspor'a başarılar diliyorum.