ŞANLIURFASPOR KALİTESİNİ GÖSTERİYOR

12 / 09 / 2017

Şanlıurfaspor 2'inci ligde misafir olduğunu her ortamda dile getiriyor.Niğde Bldspor deplasmanından 3 puan ile dönen Şanlıurfaspor Milli maç haftasında liglere ara verildi ama Şanlıurfaspor ara vermedi izin yapmadan ikinci hafta oynayacağı Nazilli Bldspor maçının hazırlıklarına devam etti.

Şanlıurfaspor Gap Arena 11 Nisan Stadyumdaki zemin'in bakımda olmasından dolayı bir şok yaşadı. Yönetim ilk olarak maçı Nazilli'de oynamak istedi bunun için Nazilli Belediyespor yöneticileri ile görüştü tamam dediler ama Tff buna izin vermeyince yönetim hemen stadyum arayışına geçti yakın illerin çoğu ya stadyumu vermek istemedi yada onlarda stadyumların bakımda olduğunu bahane ederek stad tahsis etmediler. Şanlıurfaspor yönetimi Mardin'de stadyum bulabildi ve musabakayı burda oynadılar.

Şanlıurfaspor ilk maçta olduğu gibi aynı 11 ile oynadı sadece sakatlığı olan Şaban Özel'in yerine Oğuzhan Türk görev yaptı teknik direktör Ali Tandoğan Niğde Bldspor maçındaki düzen ile oynadı.Şanlıurfaspor  iyi bir futbol oynayarak Nazilli Bldspor 2-0 yenerek ikide iki yaptı.

Şanlıurfaspor taraftarları Mardin'de olmasına rağmen yaklaşık 1000 kişi takımına destek için oradaydı.Şanlıurfaspor bu galibiyet ile taraftarının yüzünü güldürdü ve ilerki haftalar için umut verdi. Teknik direktör Ali Tandoğan takım olarak her geçen hafta daha iyi duruma geliyoruz ligin ilk haftaları zor geçer biz bunu en iyi şekilde kayıpsız atlatmak istiyoruz.

Şanlıurfaspor yönetimine elinden geleni yaptı genç koşan mücadele eden bir takım kurdu.Sadece golcü anlamında bir eksiğimiz var onuda ocak ayındaki transfer döneminde golcü alırız.Yerel yöneticilerin takıma sahip çıkmazı gerekiyor.Şanlıurfaspor ilerleyen haftalar maddi sıkıntı çekmemesi için kalıcı gelir şart  kalıcı gelir olan takımlar hiçbir zaman zorluk çekmez.

Şanlıurfaspor hafta'ya deplasmanda İzmir'in güçlü takımı Altay ile karşı karşıya gelecek inşallah o maçtada puan veya puanlar alarak Şanlıurfa'ya döneriz bundan sonraki maçlarda Şanlıurfaspor'a başarılar diliyorum.