ŞANLIURFASPOR'DA ‘KARABULUT’LAR GİTTİ

20 / 02 / 2018

İki maçtır mağlup olan Şanlıurfaspor'da hafta içi gelişmeler oldu teknik direktör Ali Tandoğan ile karşılıklı anlaşarak yollar ayrıldı. Yeni hoca arayışına giren yönetim Ahmet Taşyürek ile anlaşmaya vardı. Fethiyespor maçına alt yapı hocası İhsan Karabulut hazırladığı için maça onunla çıktık. İhsan Karabulut'u ve yardımcılarını kutluyorum. İki maçtır kötü oynayan futbolcuları maça iyi hazırlamış ilk 11 açıklandığında hemen baktım Artun var mı yok mu diye. Baktım ki yok dedim biz bugün galip geliriz. Taktik olarak 4-1-4-1 oynadı, deplasmanda nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynadı. Futbolcuların istekli olması da galibiyette büyük etkendi.

Rakip Fethiyespor da yabana atılacak bir takım değildi. Kaleci Eser, Anıl Taşdemir, Ahmet Dereli, Yiğit İsmail Gökaoğlan, Üstün Bilgi, Cemil Adıcan gibi tecrübeli oyuncular vardı. Penaltı sonucu 1-0 geriye düştü ve kırmızı kart gördü, 10 kişide kalınca oyundan tamamen koptular. Rakipler Altay, Sakarya, Hacettepe ve Bandırma galip gelirken lider bu hafta sürpriz yaptı, ligin dibindeki Silivri'ye 1-0 mağlup oldu. Şanlıurfaspor da lider ile puan farkını tekrardan 3'e düşürdü. Ve ben de bu yarışta varım dedi.

Haftaya çok önemli Kırklarelispor maçı var. Şampiyonluk yolunda kaybettiğimiz bir şey yok kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağız maçı yenip yolumuza emin adımlarla devam eseceğiz. Bundan sonraki maçlarda Şanlıurfaspor'a başarılar diliyorum.