ZOR DA OLSA GALİBİYET SÜPER

25 / 09 / 2017

Şanlıurfaspor 2'inci lig beyaz grupta Mardin 21 Kasım Stadyumda oynadığı Fatih Karagümrük maçını zorda olsa Feridun Kıroğlu'nun golü ile 1-0 yenerek puanı'nı 10'a yükselti ve 4 haftada mağlubiyet yüzü görmedi.

Teknik Direktör Ali Tandoğan dört maçtır aynı kadro ile sahaya çıkıyor, istikrardan yana olduğunu her hafta gösteriyor, önceki yıllar her hafta ayrı on bir ile sahaya çıkardık. Bu da hocamın ne kadar kaliteli ve hırslı olduğunu gösteriyor.

Şanlıurfaspor forvet oyuncusu olmadan her maçta oynuyor. Transferin son güne kadar bir forvet oyuncusu alamadık almış olsaydık daha iyi olurdu. Oyuncular iyi niyetli golcü olmasa da her maç gerek orta saha, gerekse kanatlarda oynayan oyunculardan gol atıyor ara transfer dönemine kadar iki tane iyi golcü şimdiden bulmamız gerekiyor.

11 Nisan Stadyumunun zeminin kötü olmasından dolayı Şanlıurfaspor sanki deplasmanda oynuyor gibi rakip takımlar kapanıyor. Şanlıurfaspor da rakip defansı açmakta zorlanıyor nitekim ilk yarı öyle oldu, rakip takımdaki oyuncular yerden kalkmadı.

Şanlıurfaspor ikinci yarı daha iyi oyuna başladı. Feridun Kıroğlu'nun oyuna girmesi ile rakip sahada oynamaya başladık ataklar yaptık ama gol gelmeyince takımda stres oluşmaya başladı. Şampiyonluk yolunda puan kaybına tahammülümüz yok berabere kalsaydık bunun hesabını kim verecekti.

Şanlıurfaspor ara vermeden çarşamba günü Konya Anadolu Selçukluspor ile deplasmanda oynayacak. Bu deplasmanda puan veya puanlar ile Şanlıurfa'ya dönerse şampiyonluk yolunda iyi bir ivme yakalar. Böyle bir matematik hesabı yapalım iç saha maçlarını kazanır 17x3=51 puan yapar deplasmanda alınan her puanın değeri var.

11 Nisan Stadyumunun zemini inşallah Fethiyespor maçına yetişir bu stadyumda hiç maç oynayamadık futbolcular ve taraftarlar sabırsızlık içinde takımlarının bir an önce burda oynamasını istiyor Allah'tan takım Mardin'de hiç mağlup olamadı olmuş olsaydı Gençlikspor İl Müdürlüğü zor durumda kaldırdı. Gerekli hassasiyet gösterilip zemini hazır duruma getirirler.

Bundan sonraki maçlarda Şanlıurfaspor'a başarılar diliyorum.