Bilgi yarışmasında şampiyon Eyyübiye

Haliliye Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve konusu sadece “Çanakkale “ olan bilgi yarışmasının galibi 150 puanla Eyyübiye İlçesi oldu. Final programında konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Çanakkale’nin bir savaştan, bir zaferden öte bir destan olduğunu söyledi.

16 / 03 / 2018 11:35


Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çanakkale konulu bilgi yarışması 13 ilçedeki okulların 8’inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirildi. Kendi ilçelerinde birinci olan okulların katıldığı final programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Final programına Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Selim Polatkan, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

EYYÜBİYE BİRİNCİ OLDU

Yarışmada öğrencilere 15’er soru yöneltildi. 15 soruluk yarışmada Eyyübiye İlçesi 150 puanla birinci olurken, Karaköprü ve Viranşehir ilçeleri 140 puanda ikinci, Haliliye İlçesi ise 120 puanla üçüncü oldu. Programın sonunda Demirkol, öğrencilere çiçek taktim etti.

Yarışmaların ödül töreni, 19 Mart 2018 Pazartesi günü saat 14.00’de Milli Eğitim Konferans Salonunda ödül töreni yapılacak. Tüm yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Çanakkale’ye götürülecekken, şiir okuma ve yazma, kompozisyon ve resim yarışmalarında birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise çeyrek altın; bilgi yarışmasında birinci gelenlere dizüstü bilgisayar, ikinciye tam altın, üçüncüye yarım altın, tiyatroda derece alanlara da tablet bilgisayar ödülü verilecek. (HABER MERKEZİ)