EĞİTİM-BİR-SEN ŞİDDETE KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI

Eğitim-Bir-Sen, Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına hayır demek ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddete karşı yasal düzenleme talebi için Şanlıurfa ve diğer tüm illerde imza kampanyası başlattı.

03 / 04 / 2018 10:25

"Performans değerlendirme taslağının hiçbir hukuki ve kanuni dayanağı yoktur" diyen Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi, performans değerlendirme taslağına ve eğitimde şiddete karşı 1 ay sürecek bir imza kampanyası başlattı. Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda performans taslağını haksız bir değerlendirme ve hukuksuz bir uygulama olarak gördüklerini belirten Coşkun, "Eğitim-Bir-Sen olarak Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atıyor, şiddete dur diyecek iradeyi gösteriyoruz" dedi.

Yetkililere bu çağrıya sessiz kalmamaları yönünde çağrıda bulunan Coşkun, "Zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz" açıklamasında bulundu. Şiddete karşı mücadele için de yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Coşkun "Eğitim çalışanlarına karşı eğitim öğretim hizmeti sunumundan kaynaklı şiddet eylemlerine yönelik cezai ve hukuki tedbirlerin alınması artık kaçınılmazdır. Eğitimciler olarak şiddet olaylarına karşı caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapılmasını acilen talep ediyor ve bekliyoruz" şeklinde konuştu. Açıklamaların ardından sendika üyeleri kampanyaya imza atarak destek verdi.