Geleceğin bilim insanları bu atölyede yetişiyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi iş birliğiyle Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi’nde çocuklar, robotların merak ve heyecan uyandıran dünyası ile buluşmaya devam ediyor.

22 / 03 / 2018 09:24

Teknolojinin hızla gelişmesiyle hayatın her alanına giderek daha fazla yer almaya başlayan robotları çocuklara sevdirmeye yönelik atölye çalışmaları ile geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi hedefleniyor. Eğitsel ve bilimsel faaliyetlerle çocukların zihinsel ve kişisel gelişimlerine destek sunan Piazza AVM, her hafta misafir ettiği farklı yaş gruplarını önümüzdeki yılların robotlarını yapmaya teşvik ediyor. Her ayın ilk haftasında okul öncesi, ikinci haftasında ilkokul, üçüncü haftasında ortaokul, dördüncü haftasında ise yetişkinlerin konuk edildiği atölyede bu kez 1.,2,3. ve 4’üncü sınıf öğrencileri yeteneklerini sergiledi.

Hazırladıkları hologram robotik el çalışmalarıyla eğlenceli vakit geçiren çocuklar, uzman öğreticilerin nezaretinde yaratıcılıklarını keşfetme imkânı buluyor.

Robotik bilimin hızla ilerlediği günümüzde büyük önem kazanan robotik ve kodlama eğitimleriyle çocukların motor becerileri geliştiriliyor. Erken yaşta mekanik düzeneklerin nasıl çalıştığı ve parçalarının sökülüp takıldığını öğrenen çocuklar, elektronik, yazılım ve mekanik bilgi isteyen geleceğin robotlarını tasarlama yolunda ilk adımları atıyor.

Tasarım atölyesinde  ücretsiz gerçekleştirilen bu etkinliklere katılan yüzlerce öğrenci robotların keyifli dünyası ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. (HABER MERKEZİ)