‘İnovasyon ve Kalkınma’ konferansı yapıldı

Harran üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Bilim ve İnovasyon Kulübü işbirliğiyle “İnovasyon ve Kalkınma” konulu konferans düzenlendi.

20 / 04 / 2018 11:07

Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Eyyübiye Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Kamu Gözetimi Kurul Üyesi Prof. Dr. Yusuf Balcı katıldı. Konferansa Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sevgili’ nin yanı sıra öğretim elemanları ve öğrenciler de katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş katılımlarından dolayı Yusuf Balcı’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında, kalkınmanın önemli unsurlarından biri olan inovasyon’un çağa ayak uydurmak için vazgeçilmez bir unsur olduğuna değinerek meslek yüksekokullarının müfredatının güncellenmesi gerektiğini ve bunun için çeşitli çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Konferansta konuşma yapan Bilim ve İnovasyon Kulübü Danışmanı Öğr.Gör. Aziz İlgazi inovasyon kulübü olarak dördüncüsü düzenlenen “inovasyon konferansları” ile bölgemizdeki üniversite öğrencilerinde inovasyon kavramının yerleşmesini hedeflediklerine değinerek kulüp olarak yıl boyu bu etkinlikleri devam ettireceklerini belirtti.

MÜFREDAT YENİDEN YAPILANDIRILMALI

İnovasyon ve kalkınma hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yusuf Balcı, inovasyon’a dayalı kalkınma modelinde fark yaratmanın ve bunun içinde öğrencilerin kendilerini kişisel olarak devamlı geliştirmelerinin gerektiğini söyledi. Ayrıca bu modelde eğitimin öneminden bahseden Prof. Balcı üniversite ve sanayi işbirliğinin çok önemli olduğunu ve buna göre müfredatların yeniden yapılandırılmasının gerektiğini söyledi. Soru cevap şeklinde devam eden konferans Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa’nın konuşmacı Prof. Dr. Yusuf Balcı’ya plaket takdimiyle son buldu. (HABER MERKEZİ)