Sınav kaygısına akupunktur ile son

Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi'nde kursiyerleri yönelik Akupunktur ile konsantrasyon, unutkanlık, alaka kuramama, stres, kaygı ve negatif etkinin ortadan kaldırılması için çalışma başlatıldı.

28 / 04 / 2018 13:00

Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal ve Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk Öncel Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’nde verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğrencileri ile buluştu.

Akupunktur ile konsantrasyon, unutkanlık, alaka kuramama, stres, kaygı ve negatif etkinin ortadan kaldırılması için öğrencilere destek olmayı amaçlayan çalışma yeni bir çalışma başlatıldı. Çok ince iğnelerin vücuttaki tanımlı noktalara batırılması ile gerçekleştirilen tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olan akupunktur ile öğrencilerin başarısına katkı sağlanması hedefleniyor.

“GELENEKSEL TIPTAN FAYDALANMAK İSTİYORUZ”

Çalışmanın ilk defa Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldığını söyleyen Kaymakam Ünal “Öğrencilerin başarısına katkı sağlamak için uygulama yapalım diye çalışma başlattık. Başarılı olursak ise diğer alanlarda da çalıştığı halde derslerde başarısız olan sınavları geçemeyen arkadaşların daha başarılı olmaları için katkıda bulunalım istedik. Kurslarımıza ilave olarak geleneksel tıbbın faydalarından yararlanmalarını istiyoruz. İlk defa burada gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki sınavlardan sonra devam ettirerek öğrenciler üzerinde yaptığımız akupunktur tedavisini sınavlara ve derslere nasıl katkısı olduğunu takip edeceğiz. Başarılı bir sonuç elde edersek yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Doktorumuza teşekkür ediyorum, bunun size ve ailenize mutluluklar getirmesini diliyorum. Başarınıza başarılar katmasını diliyorum” diye konuştu.

"KAYGI VE NEGATİF ETKİ KALKTIĞINDA BAŞARI YÜZDE 30 ARTAR”

Çalışma hakkında bilgi veren Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk Öncel ise ”Konsantrasyon yani dikkatin dağılması, hafızada kalmayış, unutkanlık, alaka kuramama, stres, günlük yorgunluklar, mutsuzluklar, gerilim, kaygı ve negatif etkinin ortadan kaldırılması için öğrencilere destek olacağız. Bu problemler yenildiği zaman okuduğunu iyi anlayan, anladığını kolay çözen bir öğrenci durumuna gelinirse başarının yüzde 30 artacağını görebiliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)