Urfa'ya kaç öğretmen düşecek?

Milli Eğitim Bakanı bu yıl toplam 25 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Bakan'ın kadro müjdesi öğretmen adaylarında heyecan oluştururken, öğretmen açığı bulunan Şanlıurfa'nın kadrodan payına ne kadar düşeceği merak konusu oldu...

18 / 05 / 2018 10:05Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Güncellenen Öğretmenlik Lisans Programlarının Tanıtımı" toplantısında yaptığı konuşmada öğretmen adaylarına kadro müjdesi verdi.

Bakan Yılmaz müjdeyi "20 binin öğretmenin mülakatı tamamlandı. 5 bin öğretmenin mülakatını önümüzdeki ay başlatıyoruz. Bu yıl da 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturduğumuzda, 610 binin üzerinde öğretmen atamasını gerçekleştirmiş olacağız" sözleriyle verdi. Atama müjdesinin ardından Şanlıurfa payına düşecek öğretmen sayısını merak etmeye başladı. Şuanda 10 bin öğretmen açığı bulunan kentte 5 kampüs okul olmak üzere 150'den fazla okul yapılıyor. Yeni okullar tamamlandıktan sonra mevcut öğretmen açığın 20 binin üzerine çıkması bekleniyor. Öğretmen açığı daha da artmaması ve sınıfların daha da kalabalık olmaması için 25 bin öğretmen atamasından en büyük payın Şanlıurfa'ya ayrılması talep ediliyor. (HABER MERKEZİ)