6 yeni otobüs hizmet verecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından hayata geçirilen 'Toplu Taşımada Dönüşüm' projesi kapsamında Ceylanpınar ilçesinde 6 adet yeni halk otobüsü düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı.

19 / 02 / 2018 11:15

Ceylanpınar ilçesinde düzenlenen törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Halit Şimşek, Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü ile vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törende konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Amacımız 13 ilçemizin tamamında konforlu ulaşımı sağlamak” dedi. Ceylanpınar ilçesinde ulaşım konusunda yenilikçi çalışmaların tamamlandığını belirten Başkan Çiftçi, “İlçelerimize yeni, merkeze uyarlı, engelli vatandaşlarımız için tasarlanmış, Klima sistemleri ile donatılmış tam teşekküllü bunların yanında Urfa karta uyumlu araçları ilçelerimizde yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Şuana kadar Siverek, Birecik, Viranşehir tamamlandı bugünde Ceylanpınar ilçemize ulaşım konusunda yenilikçi çalışmalarımız tamamladık.  Amacımız Ceylanpınarlı kardeşlerimizin rahat, konforlu, huzurlu toplu taşıma sistemine kavuşmaları. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız toplu taşıma konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar, geliştiriyorlar çünkü bizler sadece merkezden sorumlu değiliz, bizim sorumluluğumuz 13 ilçeyi kapsamakta ve ilçelerimizi geliştirmek durumundayız.  Ceylanpınar’daki engelli kardeşimizde, engelli vatandaşlara uyumlu araçlara binmelidir buna göre gerekli olan diğer donatımlarda yapılmalıdır. İlçede yer alan vatandaşlarımız ulaşıma yatırım yapmaktan çekinmesinler, Kooperatif ile toplu taşıma hizmetlerini sürdüren kardeşlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yatırımlarına devam etsinler bunun karşılığını muhakkak alacaklardır. Bizim amacımız toplu taşımada para kazanmak değil vatandaşlarımızın ulaşımının konfor ve kalitesini yükseltmektir. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Ceylanpınar İlçemize Hayırlı Olsun” diye konuştu.

ÇİFTÇİ, TRAMBÜS PROJESİNE BAŞLIYORUZ.

Çiftçi, trambüs projesi hakkında da bilgiler verdiği konuşmasında, “Merkezde ki toplu taşıma sisteminde iyileştirme çalışmaları sonucunda farklı sistemlere geçiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız Trambüs ve Tramvay sistemlerini proje aşamasına getirdi, şuan 7,5 km Trambüs nakil hatları ve alt yapı sistemleri yapılıyor. Trambüs projesinin master planları hazırlandı, akslar için kamulaştırma çalışmaları başladı ve en kısa sürede trambüs projemize de başlayacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)