ASKON: İsrail haddini aşmaya devam ediyor!

ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, İsrail’in haddini aşacak şekilde tüm evrensel kuralları çiğneyerek ezana yasak getirme faaliyetine giriştiğini ve bunun gerçek bir tahrik özelliği taşıdığını vurguladı.

13 / 03 / 2017 10:28

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, İsrail’in haddini aşacak şekilde tüm evrensel kuralları çiğneyerek ezana yasak getirme faaliyetine giriştiğini ve bunun gerçek bir tahrik özelliği taşıdığını vurguladı.

Şahin, “Bu topraklar 1500 yıldır ezan sesiyle şenlenmektedir. Arızi bir durum olarak meydana gelen oldu-bittilerle buraya yerleşmiş olan Siyonist zihniyet, her tarafa saldırıp aşama aşama İslam izini silmek için faaliyet göstermektedir” dedi.

Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü; Bir taraftan Mescid-i Aksa’nın çökertilmesi için kazı faaliyeti yaparken, diğer taraftan bütün BM kararlarına rağmen yeni yerleşim bölgeleri açmak için her çılgınlığı yapmaya devam etmektedir. Bahanelerle bölgede yaşayan Filistinli insanlara ve çocuklara karşı inanılmaz bir zulüm uygulaması ortaya koyan İsrail yönetimi, gençleri öldürmeye ve hapse atmaya devam etmektedir. Belli ki şimdi sırayı diğer bir şiar olan ezana getirmiş bulunmaktadır. Bu kararın hiçbir izahı yoktur. Bu karar son derece yanlıştır. Bu karar açık bir İslam düşmanlığı anlamına gelmektedir. İsrail’in derhal bu karardan vaz geçmesini ve tün dünya Müslümanlarından özür dilemesini bekliyoruz.

Bu kararı görmezden gelemeyiz. Unutamayız. Hoş göremeyiz. Şahin, “Tüm Müslüman ülkelerin halklarını, Sivil Toplum Örgütlerini ve hükümetlerini de bu kararla ilgili olarak tavır almaya davet ediyoruz. Ayrıca yeryüzünde kendisini, özgürlükçü, demokrat ve hukukun üstünlüğüne inandığını iddia eden tüm şahıslara ve kurumlara da bu karara karşı tepki göstermeye ve yaptırım uygulamaya davet ediyoruz” dedi.

 (HABER MERKEZİ)