Bakan Çelik: Viranşehir'e 5 milyar TL'lik yatırım yaptık

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Viranşehir'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasında " 5 Milyar TL'nin üzerinde bir yatırım almıştır Viranşehir" diyerek hizmetlerin iki katına çıkması için referandumda 'Evet' desteği istedi.

26 / 03 / 2017 15:12

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Viranşehir ilçesini ziyaret ederek ilçe halkı ve muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlar ile seçmenle tek tek görüşen ve sorunlarını dinleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, sorunların çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, bu sorunları hep birlikte el ele çözeceklerini söyledi. Yapılan açıklamaya göre, Bakan Faruk Çelik ilçeye yapılan hizmetleri dile getirdi ve  "İnşallah 2019 yılında doğalgaza kavuşma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunları topladığımız zaman 5 Milyar TL'lik üzerinde bir yatırım almıştır Viranşehir" dedi.


‘ŞANLIURFA’YI BİRİNCİ YAPMAMIZ GEREKİYOR’

"Hizmetlerin iki katına çıkması için, huzurunuzun daha gelişmesi için, kalkınmamızın daha iyi bir noktaya gelmesi için bu şer odaklarını buradan çıkarmak durumundayız bu şer odaklarının kökünü kurutmak durumundayız bunu açık bir şekilde söylüyorum" diyen Bakan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne FETÖ'sü kaldı ne PKK’sı kaldı ne Almanya’sı kaldı ne Hollandası kaldı hepsi bir vaziyete hurra Tayyip Erdoğan da Tayyip Erdoğan ne istiyorsunuz Tayyip Erdoğan’dan 16 Nisan bu memleketin seri karar alma dönemine girmesi günüdür. 16 Nisan’da bizim başımızı dik götürürseniz yine kazanan siz olacaksınız. Tekrar ediyorum bizim bu referandum da kişisel bir talebimiz yok bizim güçlü gitmemiz gerekiyor, Şanlıurfa en üst seviyede görevini evet’le sandıkları kapatırsanız size açıkça söylüyorum daha şevkli hizmet getireceğiz, daha şevkli geleceğiz daha koşarak geleceğiz köylere yine geliriz. Köye kanalizasyon yap demişiz yapılmamış kanalizasyon şebekesi döşenmemiş ise koşa koşa geliriz. Kim daha az boru döşemişse hesabını da ondan sorarız. Onun için şevkimizi artırıcı bir şekilde olur. 16 Nisan’da zaten ‘evet’ çıkacak Şanlıurfa’da bunda bir problem yok ama 30 tane Büyükşehir’den Şanlıurfa birinci oldu dedirttirmemiz gerekiyor. Şanlıurfalılar, Viranşehirliler, Viranşehir birinci oldu dedirteceğiz." 

(HABER MERKEZİ)