Birecik'te alt ve üst yapı yeniden ele alınıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde olduğu gibi Birecik'te de gerek altyapı gerekse üstyapı hizmetlerinde yatırımlarını sürdürüyor. İlçe merkezi ile kırsalda yürütülen çalışmalarla Birecikliler hak ettikleri hizmetlere kavuşuyor.

09 / 02 / 2017 11:00

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ŞUSKİ, Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, altyapı, üstyapı ve park-bahçelerdeki çalışmalarına yoğun tempo ile devam ederken, Birecikliler yeni yatırımlarla değişime ortak oluyor.

ALTYAPIDA REVİZYON

Belediyeden alınan bilgiye göre; Tüm ilçelerde 'Altyapı Sorunlarına 100 Yıllık Çözümler" hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin uygulaması ile Birecik'in altyapısı sil baştan yenilendi. Fırat nehrinin kenarında bulunan ve kış aylarında yıllardır su taşkınlarıyla sorunlar yaşayan bölge vatandaşı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Bu kapsamda ilçe genelinde sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi,  son bir yılda 4 bin metre kanalizasyon hattı, 3 bin metre yağmur suyu hattı 25 bin 700 metre de içme suyu hattı çekti. Çalışmalarında uzun ömürlü ve kaliteli malzemeler kullanan ŞUSKİ, kırsal bölgelerde de 2017 planlaması çerçevesinde çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

118 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Birecik'te başlatılan gelişim ve dönüşüm kapsamında 90 bin metrekare sıcak asfalt yapılırken, Birecik mahallerinde 118 bin 600 metrekare kilitli parke taşı döşeyerek ilçeyi çamur ve tozdan kurtardı.

YOLLAR SICAK ASFALTLA TANIŞIYOR

Birecik ilçesinde başta Mezra, Meteler, Surtepe ve diğer mahalle yolları Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt atağı ile değişimi yaşıyor. Kilitli parke, sıcak asfalt, sathi asfalt, kaldırım ve bordür çalışmalarının hızla devam ettiği ilçede, Birecikliler yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür etti.

BİRECİKLİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E NOT

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Birecik’te büyük bir değişimin yaşandığına dikkat çeken İlçe halkı, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ederek, “Birecik ilçesine ve mahallelerine yapılan hizmetlerden memnunuz. Yollarımız asfaltlanıyor, kilitli parke yapılıyor. Parklarımız bahçelerimiz onarılıyor. İlçemize semt pazarı, semt sahası yapılıyor. Tüm bu hizmetleri Birecik’e kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlçe merkezinin yanı sıra Kırsal İşler Daire Başkanlığınca kırsal bölgelerde yürütülen çalışmalar da yine 2017 planlaması çerçevesinde sürüyor.

SEMT PAZARI VE SPOR KOMPLEKSİ

Her ilçeye semt pazarı ve semt sahası yapma hedefinde emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi'nin Birecik'te bu yöndeki hizmetler için inşaat çalışmaları tüm hızla sürüyor. İlçede 590 metrekarelik bir arazi üzerinde temeli atılan semt pazarı tamamlanırken, 2 bin 100 metrekarelik alan üzerinde temeli atılan spor kompleksinin çalışmaları ise hızla sürüyor.

 (HABER MERKEZİ)