Birleşmiş Milletler Urfa'daki STK'lara hibe desteğinde bulunacak

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu 4 sınır ilindeki sivil toplum kuruluşlarının küçük girişim kapsamında projelerine fon yaratmak için başvuruları almaya başladı. En fazla hibe talebi ise 10 bin ABD Doları olacak.

21 / 03 / 2017 10:32

(Bilal KAPLAN-İPEKYOL)

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Kilis’ten sivil toplum kuruluşlarına hibe vermek için proje teklif çağrısında bulundu.  ivil Toplum Kuruluşlarının ve Suriyeli kadınlar için çalışan toplum merkezlerinin kapasitesini güçlendirmek, Suriye’li ve Türk kadınların ortak yer aldığı aktivitelerle sığınmacılar ve ev sahibi toplum arasında bir güven bağı oluşturmayı amaçlayan UNV'nin teklif çağrısı bölgedeki sivil toplum örgütlerinin tümü için açık. Bu kapsamda fonlanacak projelerin aşağıdaki kriterlere uyması gerekiyor;

Projelerin Suriyeli ve Türk kadınların ihtiyaçlarına eşit bir şekilde yanıt vermesi

Suriyeli ve Türk gönüllüler tarafından eşit bir şekilde uygulanması

Suriyeli ve Türk kadınların güçlendirilmesi üzerine yoğunlaşıyor olması

Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin arttırılması üzerine gönüllülerle çalışacağı en az bir aktivitelerinin bulunması

UNV Projeleri Nisan 2017 – Ağustos 2017 tarihleri arasındaki 5 aylık süre içerisinde uygulanmalı. Başvuranlar en fazla 10 bin ABD Doları tutarında bir hibe talep edebilecekler.

Başvurular için son gönderim tarihi ise 31 Mart 2017 olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular tomoko.nishino@undp.org adresine ya da basılı bir kopyasını UNV Field Unit Dikkatine Civic Engagement and Networking Analyst at UNDP / BM Binası, Birlik Mah. Katar Cad. No:11 06610, Çankaya / Ankara adresine gönderilecek.