Büyükşehir toplu iş sözleşmesine imza attı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan protokol ile anlaşmaya varıldı. Sözleşmeye imza atan Başkan Nihat Çiftçi, tüm çalışanlarının refahını önemsediklerini söyledi.

08 / 04 / 2018 14:00

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan görüşme neticesinde toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı. M. Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen törene; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Hamdi Us, Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Şanlıurfa 1 No’lu Şube Başkanı Seydi Eyyüboğlu, Hizmet-İş Şanlıurfa 2 No’lu Şube Başkanı Bozan İzol, Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrosu, işyeri sendika temsilcileri ile işçiler katıldı.

ÇİFTÇİ: ÇALIŞANLARIMIZIN REFAHI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “İşveren olarak bizim oluşturduğumuz iş kollarında işçinin can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemli. İkincisi işçilerimizin aldığı ücretler kendilerinin alın teri ve bizler bunun farkındayız. İnancımız gereği de alın teri kurumadan da bu ücretlerin verilmesi gerektiğini biliyoruz. 601’i Büyükşehir Belediye Başkanlığımızda, 302’si ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzde çalışan şuan 903 aile noktasında bir karar imza atmış bulunmaktayız. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

ARSLAN: ŞANLIURFA’DAKİ DEĞİŞİMİN MİMARI ÇİFTÇİ’DİR

Başkan Çiftçi’ye teşekkür eden Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ise “Belediyedeki taşeron işçilerin kamu işçisi olması için verdiği destekten dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum. Sayın Çiftçi, henüz kararname çıkmadan bize destek verdi. Şanlıurfa Belediyemiz bu noktada farkındalık oluşturdu; öncülük ve liderlik yaptı. Bu açıdan Şanlıurfa’da takdir edilecek bir tabloyu ortaya koymuş bulunmaktadır. Sayın Başkan Çiftçi, Şanlıurfa’nın sorunlardan sıyrılarak yaşanabilir bir kent olma noktasında önemli çalışmalara imza atıyor. Sayın çiftçi sayesinde Şanlıurfa, dünyayla rekabet edecek bir potansiyele ve enerjiye kavuştu” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı. (HABER MERKEZİ)