Çabalar sonuç verdi: Pegasus da sefer sayısını artırıyor

Uzun süredir Şanlıurfa’da tartışma konusu olan uçak seferleriyle ilgili bu kez güzel haberler geldi. Uçak seferlerinin azlığından şikâyet edilen Şanlıurfa’da Pegasus 29 Ekim 2017 ile 18 Mart 2018 tarihleri arasında Cumartesi ve Pazar günleri hariç olmak üzere hafta içi her gün Ankara’ya sefer başlatacağını duyurdu. Pegasus ayrıca Şanlıurfa İzmir sefer sayısını da 3’ten 5’e çıkardı.

04 / 08 / 2017 11:08

(Adil HİLAL-İPEKYOL)

Şanlıurfa’nın gündemini oldukça uzun zaman meşgul eden sefer sayılarıyla ilgili olarak hem STK’lar hem de vatandaşlar seslerini duyurmak adına büyük çaba harcamıştı. Yapılan bu girişimler ve tepkilerin sonrasında İstanbul sefer sayıları artırılmıştı. Yaşanan bu gelişmeden sonra da bir güzel haber havayolu firması Pegasus’tan geldi. Firma, 29 Ekim 2017 ile 18 Mart 2018 tarihleri arasında Cumartesi ve Pazar günleri dışında hafta içi her gün Ankara’ya sefer düzenleneceğini duyurdu. Pegasus ayrıca Şanlıurfa-İzmir sefer sayısının da artırılarak 3’ten 5’ e yükseleceğini duyurdu.

Pegasus’un sefer sayısı açıklamasına kentten de olumlu tepkiler geldi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sefer sayısının artacağını belirterek, “29 Ekim 2017 -18 Mart 2018 tarihleri arası Cuma ve Cumartesi hariç haftanın 5 günü Pegasus Ankara seferlerine başlıyor” ifadelerini kullandı.


ASKON EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yine yapılan düzenleme ile ilgili olarak STK temsilcileri de duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ASKON Şanlıurfa ise sosyal medya hesabında, “Şanlıurfa'dan uçuş sayılarının arttırılması için yoğun çaba sarfeden başta Sn @sadiksade1563 olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İlimizden Ankara'ya uçuş planlayan, İzmir'e ise uçuş sayısı arttırma kararı alan tüm @pegasusdestek @ucurbenipegasus ailesine teşekkür ederiz. Pegasus 3 gün olan URFA/İZMİR uçuşunu haftada 5 güne çıkarttı. Başta @ucurbenipegasus @pegasusdestek Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.