Çiftçi: Belediyemiz 161 milyon lira ile son sıralarda

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, göreve geldikleri günden bu yana Büyükşehir Belediyesi'nin mali borcunun yüzde 50'sini ödediklerini dile getirdi. Çiftçi yaptığı açıklamada, İller Bankası’na olan 365 milyon borcu 161 milyon liraya indirdiklerini dile getirdi.

28 / 02 / 2018 13:29

Geçtiğimiz günlerde İller Bankası tarafından 81 Belediyenin kullandığı kredi borçları açıklanmıştı. Bu kapsamda bir açıklamada yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, göreve geldikleri günden bu yana Büyükşehir Belediyesi'nin mali borcunun yüzde 50'sini ödediklerini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yaptığı açıklamada, İller Bankası’na olan 365 milyon borcu 161 milyon liraya indirdiklerini dile getirdi.

ÇİFTÇİ: AZ KAYNAKLA ÇOK HİZMET ÜRETİYORUZ

Şanlıurfa’da başlattıkları projelerin bir bir hayata geçtiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sistemli bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda Şanlıurfa'mızı bölgenin en çok hizmet alan şehri haline getirdik. Şanlıurfa'mızı seviyoruz, ve hemşerilerimiz için çalışıyoruz. Bunun yanında da kurumsal mali yapımızı en rantabl şekilde kullanmanın gayreti içerisindeyiz. Dün İller Bankası Belediyelerin borçlarını açıkladı ve Büyükşehir Belediyemiz 161 Milyon Lira ile son sıralarda. Şanlıurfalı kardeşlerimizin huzurunda Şanlıurfa'nın 13 ilçesinde hizmetler sağlanmış ve devam ediyor. Bu da Büyükşehir Belediyemizin mali kaynağını en iyi şekilde ve doğru kullandığının belirtisidir. Şeffaf belediyeciliğin göstergesidir ve az kaynakla çok hizmet etmenin belirtisidir, bu da belediyecilikteki başarının göstergesidir” dedi.

‘MALİ HİZMETLER KONTROL ALTINDA TUTULUYOR’

Çiftçi sözlerinin devamında, “Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa'da yaşayan 1 Milyon 985 bin vatandaşın kurumudur bakış açısıyla yönetildiği için başarılı bir yönetim gerçekleştirildi. Bu yönetime katkı sunan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Mali hizmetler yönüyle Mali Hizmetler Daire Başkanımız her yönü ile kontrol altında tutuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şahsımda tüm mali disipline ve kontrole önem veriyorum. Şanlıurfa'mızın ne kadar doğru yönetildiğinin bir ispatıdır dünkü ilan ve açıklama” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)