Erin: Urfa kamu kaynaklarını en fazla pay alan ilk on il arasında

'Star Şehir Buluşmaları' kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen programa katılan Vali Erin, Şanlıurfa’nın kamu kaynaklarından en fazla payı alan ilk on il arasında yer aldığını söyledi.

29 / 03 / 2018 15:28

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleştirdikleri şehir buluşmaları adlı programa katılmak üzere kente gelen gazetecileri makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Erin, aynı gün gazetecilerin konuşmacı olarak katıldığı, Zeytin Dalı Harekâtı ve Bölgeye Etkisi konusuyla gerçekleştirilen programa katıldı. Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç, Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, Gazeteci Yazar Resul Tosun ve Gazeteci Yazar Ersoy Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı Star Şehir Buluşmaları Şanlıurfa programının açılış konuşmasını, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yaptı. Şehir buluşmaları adıyla icra edilen bu faaliyetlerin özellikle bölgemizde, Güneydoğu’da son derece önemli, getirilerinin çok yüksek olduğuna inandığını ifade eden Vali Erin, bunun tarihi bir sorumluluk olduğunu söyledi. Vali Erin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Güneydoğuyu ve doğuyu, ısrarla ayrıştırmaya çalıştıkları bu bölgeyi ve buradaki insanlarımızın batıda yaşayan kardeşlerimizle daha yakın ve sıkı bir ilişki içerisine girmelerini temin eder, birlik ve beraberliklerini daha güçlü şekilde kurarsak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önünde hiçbir engelin olmayacağını ifade etmek lazım."

"URFA EN FAZLA KAYNAK ALAN 10 İL ARASINDA"

Konuşmasında Şanlıurfa hakkında bilgiler de veren Vali Erin, Şanlıurfa’nın 2002 yılından günümüze yaşadığı kalkınma ve gelişme hamlesini hatırlattı. Aradan geçen 15 yılda Şanlıurfa’nın kamu kaynaklarından en fazla payı alan ilk on il arasında yer aldığının altını çizen Vali Erin, bölgesel arası kalkınmışlık farkına dikkat çekerek, devreye koyulan program ve projelerle bu farkın kapanmaya başladığını söyledi. Açılış konuşmalarından sonra Şanlıurfa’ya gelen gazeteci ve yazarlar, Zeytin Dalı Harekâtının bölge ve Şanlıurfa üzerine etkilerini değerlendiren konuşmalarını yaptı.