Eyyübiye'de üst yapı çalışmaları sürüyor

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler merkezde kilitli beton parke taşı döşeme kırsalda da stabilize yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

26 / 01 / 2017 12:47

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin ‘Merkez ve kırsal ayırımı yapılmayacak’ talimatıyla 11 farklı ekiple çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, özellikle kış aylarında vatandaşların çamurlu yol mağduriyetini önleme adına kilitli beton parke taşı döşeme işine hız veren ekipler son olarak Akşemsettin mahallesindeki okulların gidiş-geliş güzergâhlarında çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında mahalleye 12 bin metre kare kilitli beton parke taşı döşenecek.

MAHALLE SAKİNLERİ DE ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Çamurlu yollarda öğrencilerin okula gitmekte zorlandığını belirterek Belediye'ye teşekkür eden vatandaşlar, "Eyyübiye Belediyemiz buraları parke taşı ile döşüyorlar, yollarımız açılıyor. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ve ekibine teşekkür ediyoruz“ dedi. Ekipler, Direkli mahallesinde yol yapım, Yenice, On ikiler, Şıh Maksut, Dedeosman mahallelerinde de yama ve tamirat, Yunus mezrası, Payamlı Mahallesine bağlı Ev Yapan mezrası ile Yukarı Çövür mezrasında da stabilize yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. (HABER MERKEZİ)