FAKIBABA: 4 ALANA DAHA HİBE DESTEĞİ!

“IPARD-II 3. Çağrı İlanı Tanıtım Programı” Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanlığı tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla Şanlıurfa'da gerçekleştirildi. Bakan Fakıbaba 4 alana daha hibe desteği müjdesi verdi.

29 / 01 / 2018 11:59

“IPARD-II 3. Çağrı İlanı Tanıtım Programı” 27 Ocak Cumartesi 11.00’de Şanlıurfa'da başladı.

“Kırsal Kalkınma Buluşmaları” kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı IPARDII’nin 3. Çağrı İlanı kapsamında kullandırılacak 252 Milyon Avroluk (1,1, Milyar TL) bölümünün tanıtımı yapılacak. TKDK’nın 2011 yılından bugüne sağladığı IPARD hibelerini başarı hikâyelerine dönüştüren ve 42 ilden gelen kadın yatırımcıların da yer aldığı programa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Büyükşehir Beledşiyesi Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de katıldı.

Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesinde gerçekleştirilecek programda konuşan Bakan Fakıbaba "Kırsal kalkınma yatırımlarının yoğun olarak ele alınacağı bir hafta sonuna Şanlıurfa olarak ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Üretimin yanında işleme ve pazarlama yatırımlarını da destekleyerek bütüncül bir kalkınma anlayışı gösteren IPARD, ülkemizdeki küçük ve orta ölçekli tarım ve hayvancılık işletmelerini AB ve uluslararası standartlara ulaştırmayı amaçlayan bir programdır." dedi.

DESTEKLEMELERE YENİLERİ EKLENDİ!

Konuşmasının devamında müjdeli bir haber veren Bakan Fakıbaba, “IPARD-2 ile desteklediğimiz mevcut sektörlere yeni alanları dahil ettik. - Yumurta tavukçuluğu, - Yenilenebilir enerji, - Ortak makine kullanım parkları - Kırsal alt yapı hizmetleri gibi yeni alanlara hibe desteği vereceğiz.” Program kapsamında IPARD hibeleriyle desteklenen yatırımlardan gelen ürünler Müze önünde açılacak stantlarda sergilenecek ve Şanlıurfa halkı ile buluşturulacak.


BAKAN FAKIBABA AÇIKLADI: DÜVE ALANA FAİZSİZ KREDİ!

Türkiye'nin et ithalatını hak eden bir ülke olmadığını belirten Bakan Fakıbaba, bu konuda önemli bir desteği hayata geçireceklerini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Hilvan'da hayvan üreticileriyle bir araya geldi. Toplantıya; AK Parti  Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, Hilvan Kaymakamı Halid Yıldız, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Cidir, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

FAİZSİZ KREDİ

Çiftçilerin talep ve sorunlarını dinleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et ithalatının önlenmesi için hayvancılık yapan üreticilere sıfır faizle 5 yıl geri ödemeli 100 bin lira kredi ve 500 bin düve vereceklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)