Fakıbaba: Biz muz cumhuriyeti miyiz?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref Fakıbaba Şanlıurfa'nın en önemli sorunlarının başında gelen elektrik kesintisi ve yüksek gelen faturalara değinerek, "Muz cumhuriyeti miyiz biz? Bunu mutlaka halledeceğiz" dedi.

28 / 07 / 2017 11:28

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

Yaz kış eylemlere neden olan uzun süren kesintiler ve yüksek elektrik faturalarına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref Fakıbaba el atıyor. GAP TEAM'da tarım hayvancılık sektör temsilcileri ve STK'larla buluşan Fakıbaba kentte çözüm bekleyen elektrik sorununa değindi. Mağdur tüketici için umut veren açıklamalarda bulunan Fakıbaba iş başka dostluk başka diyerek çözüm için her türlü çabayı göstereceklerini vurguladı.


‘BAŞKA ÜLKEDE 10 DAKİKA ELEKTRİK GİTSE...’

Kaçak elektrik kullananlara karşı olduğunu belirten Fakıbaba, "Parasını ödeyip hala 21. yüzyılda rezillik içerisinde yaşıyorum başta siyasetçi olarak ben karşıyım.  Sadaka verir gibi... Burada herhalde 50-60 TL'den aşağı ödemeyen hiçbir yer yok. Bunları sorgulayacağız. Dostluk başka alışveriş başka. Parasını veren emeğini de alacak. Bunu beraber çözmek zorundayız. 2 yıl öncesine göre düzelme var ama hala yeterli değil. Adam diyor ki 5 saattir elektriğim yok. Başka ülkede 10 dakika elektrik gitse hükümet değişir.  Muz cumhuriyeti miyiz biz? Bunu mutlaka ama mutlaka halledeceğiz. Kabadayılık ile değil, yasalar neyse onu uygulayacağız" dedi. Fakıbaba'nın bu sözleri alkışlandı.