İŞKUR: URFA İÇİN 700 MİLYON LİRA HARCADIK!

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Şanlıurfa İstihdam Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, İŞKUR’un 2011-2018 yılları arasında 700 milyon lira gibi bir rakamı Şanlıurfa için harcadığını ifade etti.

13 / 04 / 2018 10:11

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Urfa City AVM’de düzenlenen Şanlıurfa İstihdam Fuarı’nın açılışı sabah saatlerinde yapıldı. İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı fuarda açılış konuşmasını İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen yaptı.

‘30 BİN KİŞİ İSTİFADE ETTİ’

Özmen’in konuşmasının ardından söz alan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İŞKUR’un Şanlıurfa’da istihdam noktasında önemli rakamlara ulaştığını belirterek, “2002 yılında İŞKUR sadece ve sadece Şanlıurfa’da özel sektörde 42 kişinin istihdam edilmesine, kadınların sayısına gelince, o da çok komik sadece 1 kadının işe girmesine aracılık yapıyor. Yıl 2017 İŞKUR 10 binin üzerinde insanımıza Şanlıurfa’da aktif eğitim programlarıyla, yani işbaşı eğitim programı, girişimcilik programı, meslek edindirme kursları ve pasif programlarımızla Şanlıurfa’da 1 yıl içerisinde istifade edenlerin sayısı 30 bin” dedi.

 ‘ŞANLIURFA’YA AKTARILAN KAYNAKLAR ÖNEMLİ OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ’

İŞKUR’un Şanlıurfa için harcadığı rakamlar konusunda da bilgiler veren Uzunkaya, “2011-2017 yıllarında Şanlıurfa’nın istihdam hayatına, iş gücü piyasasına İŞKUR’un harcadığı rakamlar ve aktardığı kaynaklar hakikaten Şanlıurfa’nın bakanlığımız, kurumumuz ve ülkemiz adına ne kadar önem ifade ettiğinin de bir göstergesi. 700 milyon yani eski ifadesiyle 700 trilyon lirayı 2011-2018 yılları arasında Urfalı kardeşlerimiz sağlıklı iş hayatına katılsın, istihdama katılsın, girişimci olarak yer alsın ve Urfa’mız büyüsün ve kalkınsın diye sadece ve sadece İŞKUR’un Şanlıurfa’mıza yaptığı yatırım, eğitim programı ve toplum yararına programlarla ilgili harcadığı rakamlardır” diyerek sözlerine son verdi.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL