Kayıt cihazları yetersiz kaldı!

Yeni kimlik başvurusu için yoğunluğun oluştuğu Karaköprü İlçe Nüfus Müdürlüğü bir uyarı yazısı asarak, kayıt cihazının yetersiz olduğunu ve günde sadece 60 işlem yapabildiklerini duyurdu.

27 / 01 / 2017 10:11

Özlem KOÇHAN/İPEKYOL

Karaköprü İlçe Nüfus Müdürlüğü yoğunluk nedeniyle vatandaşların kendilerini anlayışla karşılaması için astığı duyuru ile cihaz yetersizliğinden dert yandı. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Şanlıurfa'da da yeni kimlik başvurusu yapan vatandaşlar nüfus müdürlüklerinde yoğunluk oluşturuyor.Yoğunluğun genel sebebi yetersiz personel ve sistemden kaynaklı aksamalar olurken Karaköprü İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde ise yetersiz personelin yanı sıra eksik cihaz sorun oluşturdu. Bir işlemin yaklaşık 15 dakika sürdüğü nüfus müdürlüğü bu sorunu yazdığı uyarı yazısıyla duyurdu.

EYYÜBİYE'DE 7, HALİLİYE'DE 7,  KARAKÖPRÜ'DE 1

Yoğunluk ve cihaz eksikliği nedeniyle vatandaşların kendilerini anlayışla karşılaması için astığı duyuruda Haliliye ve Eyyübiye İlçe Nüfus Müdürlüklerinde 7, Karakörpü Nüfus Müdürlüğünde ise 1 adet kayıt terminali bulunduğu belirtilerek günde sadece 60 kimlik kartı müracaatı alındığı belirtildi. Genel Müdürlük'ten 4 adet kayıt terminali için talepte bulunan Nüfus Müdürlüğü en kısa sürede 4 kayıt terminali ile sıramatik cihazının gönderileceğini açıkladı.

VATANDAŞ 1 AY BEKLEMEK ZORUNDA

Vatandaşlar ise hem yoğunluktan hem de kimliklerin hemen verilememesinden şikayetçi. Yeni çipli kimlikler başvurudan yaklaşık 1 ay sonra adrese gönderildiği öğrenildi. Öte yandan diğer ilçe nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle konuyu ilgili genel müdürlüğe aktaran AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba kente personel ataması yapılacağı müjdesini vermişti. Şanlıurfalıların nüfus müdürlüklerinde yaşadığı sorunların kısa sürede giderilmesi bekleniyor.