Mazot ve gübre desteği ödemeleri başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, mazot gübre ve toprak analizi desteği ödemelerini yapmaya başlıyor. Ödemeler 04 Mart 2017 Cumartesi günü başlayıp, kimlik numarası sıralamasına göre 18 Mart 2017 Cumartesi günü son bulacak.

04 / 03 / 2017 11:53

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, mazot gübre ve toprak analizi desteği ödemelerinin 04 Mart itibari ile başlanacağını duyurdu. Ödemeler 04 Mart 2017 Cumartesi günü başlayıp, Kimlik numarası sıralamasına göre 18 Mart 2017 Cumartesi günü son bulacak.  Ödemeler Ziraat Bankası aracılığı ile çiftçi hesaplarına saat 18.00'dan sonra yapılacak. Çiftçiler Ziraat Bankası ATM’lerinden desteklemelerini alabilecek.

Desteklemenin ödenmesi ile piyasaların bir nebze olsun rahatlayacağını vurgulayan Başkan Eyyüpoğlu, “Çiftçinin piyasaya olan borçlarının ödenmesi gerektiği dönemde mazot gübre ve toprak analizi desteğinin ödenmesi hem piyasalara hem de çiftçilere rahat bir nefes aldırdı. Desteklerin her hasat zamanında ülke tarımına daha büyük kazanç olarak geri dönüşü de sağlanması konusunda da önemli katkı sunacaktır. Mazot gübre ve toprak analizi desteği destekleme ödemelerinin çiftçilerimize ulaşmasında emeği geçen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Sayın Faruk Çelik’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

ÖDEMEDE TAKVİM NASIL İŞLEYECEK?

TC Kimlik Numarasının son hanesine göre ödeme takvimi şöyle olacak:

TC Kimlik Numarası sonu 0 ve 2 olanlar 04 Mart 2017

TC Kimlik Numarası sonu 4 ve 6 olanlar 11 Mart

TC Kimlik Numarası sonu 8 olanlar 18 Mart itibariyle saat 18:00’dan sonra Ziraat Bankası ATM’lerinden Gübre Mazot destekleme ödemelerini alabilirler.

(HABER MERKEZİ)