MÜSİAD, bakanlara rapor sundu

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Bakan Fakıbaba ve Bakan Özlü'ye kentin sorunlarının ve çözüm taleplerinin yer aldığı bir rapor sunan MÜSİAD, konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

28 / 07 / 2017 11:30

Müstakil ve Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref Fakıbaba ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Şanlıurfa ziyaretleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bölge sorunlarının yer aldığı raporun daha kapsamlı bir şekilde hazırlanarak Bakan Fakıbaba ile Bakan Özlü'ye yine bizzat sunma şansı bulduklarını belirten Barut, gündeme aldıkları konuların takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.


RAPORDA HANGİ SORUN VE TALEPLER YER ALIYOR?

Bakanlara sunulan raporun içeriğine de değinen Barut, "Şanlıurfa Şehir Hastanesi'nin biran önce bitirilmesi, 6.Teşvik Bölgesi uygulamasında SGK Prim İndirimi, KDV İstisnası ve Yatırım Kredisi Faiz Desteği, 6.Teşvik Bölgesi'nde yer alan OSB'lerde yüzde 50 enerji indirimi talebi, ayrıca mevcut yatırımcıların da bu kapsama dahil edilmesini talep ettik" dedi. Barut, uçuş tarifeleri hakkında da her iki bakana kapsamlı bir rapor sunduklarını belirterek konunun hala takipçisi olduklarını da sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)