MÜSİAD, emeği geçenlere teşekkür etti

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut Pegasus Hava Yollarının Şanlıurfa’ya uçuş sayısının artmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

04 / 08 / 2017 10:52

Müstakil ve Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut, Pegasus Hava Yollarının Şanlıurfa seferlerini arttırmasına yönelik desteklerinden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e, milletvekillerine, sivil toplum kuruluşlarımıza ve turizm sektör temsilcilerine teşekkür etti. MÜSİAD Şanlıurfa Şubesinin, 9 Mayıs’ta kentteki turizm temsilcileriyle hazırladığı rapor ve talep meyvesini verdi. MÜSİAD’ın hazırladığı raporu, Bakan Fakıbaba, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a iletmişti. İletilen rapor sonucunda; Pegasus Hava Yolu firması, Şanlıurfa’daki sefer sayılarını arttırdı. Buna göre; 29 Ekim 2017-18 Mart 2018 tarihleri arasında planladığı haftada 5 gün Şanlıurfa-Ankara seferlerini düzenleyecek. Haftada 3 gün olan karşılıklı Şanlıurfa-İzmir seferlerini ise haftada 5 güne çıkardı.


FAKIBABA SORUNU DİLE GETİRMİŞTİ

Fakıbaba’nın Bakan Arslan’a gönderdiği raporda şu ifadelere yer verilmişti;

‘’Sayın Bakanım; Seçim bölgem olan Şanlıurfa ilinin yaklaşık iki buçuk milyona yakın nüfusu bulunmakta olup, şehrimizin ulaşım problemi had safhadadır. Cazibe merkezi illeri kapsamına alınan ve Göbeklitepe, Balıklıgöl gibi turizmin çekim merkezi olan ilimizin uçak seferlerinde mayıs ayı itibariyle iptaller yaşanacağı ve sefer sayılarının düşürüleceği tarafıma bildirilmiştir. Gerek nüfus oranları gerekse de ulaşım talebi açısından Şanlıurfa’dan çok geride olan komşu illerimiz Gaziantep ve Diyarbakır’ın destinasyon programı ilişikte makamlarınıza arz edilmiştir. Özellikle bu iki ilde sefer sayılarında olan artış ve saat avantajları nedeniyle ilimizde direk uçuş sayısı Türk Hava Yolları ve diğer firmalar tarafından azaltılmıştır. Bilgilerinizi ve konunun Bakanlığınızca yeniden tetkik edilerek, Şanlıurfa ilinin havayollarında yaşadığı sıkıntıların giderilmesi hususunda gereğini arz eder, iyi çalışmalar dilerim.’’ (HABER MERKEZİ)