Önergeler ilgili komisyonlara havale edildi

Haliliye Belediye Meclisi, önceki gün gündeme alınan önergelerin ilgili komisyonlara havalesini ele aldı.

08 / 03 / 2017 11:37

Muhsin ELGÜN/ İPEKYOL

Haliliye Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısının ikincisini dünkü birleşimle gerçekleştirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonundaki oturuma Meclise Başkan Vekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı. Meclis toplantısı önceki gün gündeme alınan önergelerin ilgili komisyonlara havalesinin gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. Haliliye Belediye Meclisine sunulan ilk önergede, taziye evleri ve dernekler gibi yerlerin klima ve halı gibi ihtiyaçlarının giderilmesi için harekete geçilmesi talep edildi. Bunun için de il müftülüğü ile belediye arasında ortak protokol imzalanması için belediye başkanlığına yetki verilmesi önerildi. Diğer bir önerge de Haliliye Belediye Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılan voleybol, basketbol, kick boks gibi spor organizasyonları ile ilgili yapılan çalışmaların meclise sunulması istendi.  Meclis toplantısında turizme ilişkin güzel bir öneri geldi. Verilen önergeye göre, Haliliye ilçesinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin gezebileceği tarihi ve kültürel yerlerin Kültür Turizm İl Müdürlüğü ile iletişime geçilerek liste çıkarılıp bu listenin Haliliye Belediyesi internet sitesinde yayınlanması ve bu yerlerin bilgilerinin olduğu listelerin kitapçık halinde bastırılıp yayınlanması gündeme geldi.


SOSYAL KONULAR

Haliliye Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Komisyonunun yardımlara yönelik bir sunup yapması da istendi. Mecliste verilen önergeye göre, gıda yardımı, yeni doğan bebek seti dağıtımı, evde bakım hizmeti gibi çalışmaların Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Komisyonu tarafından meclise anlatılması talebi iletildi. Aynı şekilde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Eğitim Kültür Komisyonu tarafından yapılan çalışmalarla ilgili YGS, TEOG sınavlarına hazırlık, siyer-i nebi kitabının dağıtımı ve Çanakkale gezisi gibi konularda çalışmaların meclise sunum şeklinde anlatılması önerildi.

Haliliye ilçesinde yeni yapılacak yollar, kaldırımlar ve sinyalizasyonların yapım aşamasında engelli vatandaşların da bu alanları kullanmaları göz önünde bulundurularak onlara uygun bir şekilde yapılması için Engeliler Komisyonunun gerekirse Büyükşehir Belediyesiyle yazışma yaparak çalışma yapması ile ilgili önerge engelliler komisyonuna havale edildi. Verilen önergelerin Haliliye Belediye Meclisi üyelerinin oylarına sunulmasının ardından, oy çoğunluğuyla ilgili komisyonlara havalesi gerçekleştirildi. Haliliye Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısının 3. Birleşimi bugün saat 14.00’de yapılmak üzere kapatıldı.