Pamuk ve hububat üreticisine sevindirici haber Destekleme ödemeleri 16 Nisan öncesi yapılacak

Pamuk ve hububat faturaları seçim öncesi ödenecek. Tarımsal desteklemelerden faydalanan ve faturasını kesen pamuk ve hububat çiftçilerinin bir an önce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunarak, faturalarını teslim etmeleri gerekiyor.

14 / 03 / 2017 10:53

Şanlıurfa’daki çiftçileri sevindiren haber geldi. Pamuk ve hububat faturaları seçim öncesi ödenecek. Tarımsal desteklemelerden faydalanan ve faturasını kesen pamuk ve hububat çiftçilerinin bir an önce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunarak, faturalarını teslim etmeleri gerekiyor. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, “Bir hafta içerisinde faturasını teslim eden çiftçilerin destekleme ödemelerinin 16 Nisan referandum seçimi önce yapılacak” dedi.

Şanlıurfa Ziraat Odasından yapılan açıklamaya göre, pamuk ve hububat çiftçisine müjdeli haber Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu’ndan geldi. Eyyüpoğlu, pamuk ve hububat desteleme ödemelerinin referandum seçimi öncesi yapılacağını açıkladı. Buna göre tarımsal desteklemelerden faydalanan ve faturasını kesen pamuk ve hububat çiftçilerinin bir an önce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunarak, faturalarını teslim etmeleri gerekiyor. Bir hafta içerisinde (20 Mart Pazartesi gününe kadar) faturasını teslim eden çiftçiler 16 Nisan referandumu öncesi destekleme ödemelerine kavuşacak.


BAŞVURULARIN 1 HAFTA İÇİNDE YAPILMASI GEREKİYOR

Eyyüpoğlu açıklamasında şu bilgileri verdi: “Çiftçilerimizin ihtiyaçları ve girdi maliyetleri göz önünde bulundurularak, pamuk ve hububat destekleme ödemeleri 16 Nisan referandumu öncesi ödenecek. Bunun için çiftçilerimizin bir önce ürün faturalarını kesip bir hafta içerisinde (20 Mart Pazartesi günün kadar)  İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yaparak, faturalarını teslim etmesi gerekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’in talimatı ile ivedi bir şekilde alınan başvurular değerlendirmeye alınıp sonuçlandırılacak. Çiftçilerimizin bu duyurumuzu göz önde bulundurup, bir önce başvurularını yapması çağrısında bulunuyorum. Çiftçilerimize bol bereketli günler diler desteklemelerin şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim.” 

(HABER MERKEZİ)