Projeler için TİGEM’den yer istenecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ceylanpınar’da otogar, hayvan ve buğday pazarı gibi hizmetlerin arazi olmadığı için yapılamadığını belirterek, TİGEM’den projeler için yer tahsis edilmesi için taleplerini yenileceklerini belirtti.

19 / 02 / 2018 11:11

Hafta sonu sabah saatlerinde ilçeye giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ve İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe ile birlikte ilk olarak Ak Parti ilçe Başkanlığını ziyaret etti. Yapılan kongrenin ardından seçilen ilçe Başkanı Halid Şimşek’i tebrik eden Çiftçi, burada partililerle bir süre sohbet etti. Buradaki ziyaretinin ardından 1.Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret eden Çiftçi ve Atilla, sınırda 24 saat nöbet tutan kahraman askerler sayesinde huzur ve güven içerisinde olduklarını ifade etti. Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığına geçen heyet, 15 Temmuz Şehitler Konferans salonunda düzenlenen “Kariyer Günleri” toplantısına katıldı. Toplantıda İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe başta olmak üzere protokol üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşta hazır bulundu.

SORUNLARA DEĞİNDİ

İlçe Cumhuriyet Başsavcısı ziyaretinin ardından ilçede bir restoranda düzenlenen muhtarlar ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçede uzun bir süredir ciddi sorun olan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çiftçi, Katı Atık Çöp Aktarım İstasyonu ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soru üzerine, söz konusu sorunu basından takip ettiğini, çöp aktarım istasyonunun çok kısa bir sürede üzerinin kapatılarak yeşillendirme çalışması yapılacağını ve projeye uygun bir hale getirileceğinin sözünü verdi.

TİGEM’DEN YER İSTENECEK

İlçede otogar, hayvan ve buğday pazarı gibi hizmetlerin arazi olmadığı için yapılamadığı konusunda da açıklama yapan Çiftçi, TİGEM’den projeler için yer tahsis edilmesi için taleplerini yenileceklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)