Projelere 30 milyon TL’lik hibe desteği!

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılında 4 program dahilinde Şanlıurfa ve Diyarbakır’daki projelere 30 milyon TL’lik hibe desteği vereceği belirtildi.

20 / 01 / 2018 15:58

Şanlıurfa Valisi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Abdullah Erin, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programları tanıtım toplantısına katıldı. Programda bir konuşma yapan Vali Erin, Karacadağ Kalkınma Ajansının 2018 yılında 4 program dahilinde Şanlıurfa ve Diyarbakır’daki projelere 30 milyon TL’lik hibe desteği vereceğini belirterek, program detayları hakkında bilgiler verdi. Karacadağ Kalkınma Ajansı yönetim kurulu olarak 2018 yılı destek programlarının çerçevesini belirlediklerinde, cari giderleri ve tasarruf edilebilecek alanlardaki harcamaları kısarak, bu kaynağın tamamını özel sektöre, eksikliği hissedilen alanların niteliği ve kalitesini arttırmaya yönelik projelere tahsis ettiklerini belirten Vali Erin, “Ciro sınırını küçük tutarak daha küçük ve orta ölçekli işletmelerin de ayakta durmasını sağlayacak kaynaklara ulaşmasını sağlayacak bir tedbir olarak gördük. Bu türden özel sektör işletmelerini sadece bu programla değil, KOSGEB’le, GAP İdaresiyle ve diğer kaynaklarla da inşallah desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Program kapsamında eğitim ve teknolojiye ayrılan kaynakların da önemine değinen Vali Erin, destek programlarının Şanlıurfa ve Diyarbakır’a hayırlı olmasını dileyerek, destek programlarından faydalanmak isteyen işletmelerin Karacadağ Kalkınma Ajansı destek birimlerine müracaat etmesini, birimlerin her türlü destek için hazır olduğunu söyledi.

PROJE TEKLİFİ ÇAĞRIYA ÇIKTI

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 yılında Kalkınma Bakanlığı koordinasyonluğunda, Kobi, Yazılım ve Tasarım Mali Destek Programı, Turizm Rotaları ve Akıllı Kentler Mali Destek Programı, Okul Öncesi Eğitim Standartlarının Artırılması Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı adı altında toplamda 30.000.000 TL hibe desteği ile proje teklifi çağrıya çıkmış bulunuyor. (HABER MERKEZİ)