Rüzgar enerjisi yarışmaları başlıyor

Rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak için yapılan önlisans başvurularına ilişkin yarışmalar, 25-29 Aralık'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. Şanlıurfa’nın da bulunduğu iller için 60 megavatlık santral olma şartı bulunuyor.

23 / 11 / 2017 12:58

Rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak için yapılan önlisans başvurularına ilişkin yarışmalar, 25-29 Aralık'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEİAŞ) internet sitesindeki duyuruya göre, toplam kapasitesi 2 bin 130 megavat olan rüzgar enerjisi santrallerinin yarışmaları 4 bölge için yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyen tüzel kişiler tekliflerini, her bölge için belirlenen tarihte, üzerinde tüzel kişinin ticaret unvanı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu proje başvuru numarası ve projenin adının yazılı olduğu kapalı zarflarla TEİAŞ yetkililerine teslim edecek.

Rüzgar enerjisi santrali kurmak için Şanlıurfa, Batman, Mardin ve Diyarbakır için 60 megavat gücünde santral kapasitesi şartı aranacak. Bu santrallerle ilgili yarışmalar ise 27 Kasım saat 10.00’da yapılacak. (AA)