S Plaka 20 Mayıs’tan sonra verilmeyecek

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Karageçili servis şoförlerine S plakalarını bir an önce almaları için uyardı ve 20 Mayıs tarihinden sonra 2017 yılı için plaka verilmeyeceğini kaydetti.

24 / 03 / 2017 10:50

(Adil HİLAL-İPEKYOL)

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Karageçili servis şoförlerine S plakalarını bir an önce almaları için uyardı. Karageçili, “Şanlıurfa’da personel ve öğrenci taşıyan kardeşlerimizin işlerini daha kaliteli yapabilmeleri için belediyelerimizle, firma sahipleriyle çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Göreve gelmeden önce Şanlıurfa’da 400 S plakalı aracın olduğunu belirten Karageçili 3 yıl görev süresi içerisinde bu sayıyı bin 500’e çıkarttıklarını ifade etti. Bu durumun hem esnaf açısından hem de Şanlıurfa açısından kalite olacağına inandıklarını sözlerine ekledi.


‘PLAKASI OLMAYAN ARAÇLAR 2 AY BAĞLANIYOR’

S plakaları hakkında da açıklamalarda bulunan Karageçili, 20 Mayıs’tan sonra S plakalarının verilmeyeceğini söyledi. Karageçili Şanlıurfa’da servis şoförlüğü yapan vatandaşlara da seslenerek S plakalarının bir an önce almaları için uyardı. Karageçili, “Belediye başkanımızla en son yaptığımız görüşme sonrasında S plakalarını dondurma kararı aldık. Belediye başkanımız da bu konuda Şanlıurfa’da sayının çok yüksek olduğunu ve bu kararın faydalı olacağını bizlere ilettiler. 20 Mayıs’tan itibaren 2017 yılı içerisinde S plakaları verilmeyecek. Bu işi yapan kardeşlerime sesleniyorum. Bir an önce plakalarını alsınlar. Hukuk çerçevesinde kanunlara uysunlar. Bu uyarıları dikkate almayanların araçları 2 ay bağlanıyor. Eğer bu işi layıkıyla yapacaksan S plakanı alır işini yaparsın. Eğer korsan servisçilik yaparsan bu milletin hakkını yersen S plakası olan bin 500 kardeşimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Gerekli şartları yerine getirmeyen kişiler karşılarında hem emniyeti hem de Şoförler Odası’nı bulacaktır. Şanlıurfa’da servis taşımacılığını güzel yerlere getirmek istiyoruz. Çocuklarımıza, memurlarımıza ve personellerimize hizmet veren kardeşlerimizin yanında olmaya ve bu konuda belediye ile çalışmalarımızın devam edeceğini ifade etmek istiyorum” dedi.