ŞANLIURFA ÇİFTÇİSİNE ÖNEMLİ UYARI: Bunu yapmayana su yok!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından gelen üst düzey heyet, Şanlıurfa’da çiftçilerle buluştu.

19 / 01 / 2018 16:10

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Rıza Diniz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü,  DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız Şanlıurfa’ya geldi. İki bakanlığın müsteşar yardımcıları, sulama sezonu öncesi Suruç’ta çiftçilerle bir araya geldiler. DSİ 15. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe’nin sunum yaptığı toplantıya; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Rıza Diniz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Arazi Islahı ve Sulama Sistemleri Daire Başkanı Bekir Sıtkı Özbek ve Suruçlu çiftçiler katıldı. Toplantı da Müsteşar Yardımcıları çiftçilerin sorunlarına tek tek yanıt verdi. Çiftçilerin sorunlarını not alan müsteşar yardımcıları, sulama sezonunda sorun yaşanmaması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirttiler.

‘SİSTEMİ KURMAYANA KESİNLİKLE SU VERİLMEYECEK’

Toplantı da ayrıca; 2018 yılında tarla içi yağmurlama sistemi kurmayan çiftçilere su verilmeyeceğinin altı çizildi ve çiftçi borçlarının kesinlikle ödenmesi gerektiği vurgulandı.

Heyet ayrıca Ziraat odasında da çiftçilerle buluştu. Burada da çiftçileri dinledi. Heyet, toplantıların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i de ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)