Suruç'ta meslek kursları artacak

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Tarık Açıkgöz, ilçedeki meslek kurslarının sayısının artırılmasının planlandığını bildirdi.

29 / 03 / 2018 15:30

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Tarık Açıkgöz, ilçedeki meslek kurslarının sayısının artırılmasının planlandığını bildirdi. Kaymakam Açıkgöz, ilçede belediye ve kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi ve Kültür Merkezlerinde incelemelerde bulundu. Ziyaret ettiği 11 Nisan Kültür Merkezi'nde kursiyerlerle görüşen Açıkgöz, birim sorumlusu Hatice İkbal'den merkezde verilen hizmetlere ilişkin bilgi aldı.

Suruç Gençlik ve Kültür Merkezini de gezen Açıkgöz, burada da merkezin çevre ve bahçe düzenlemelerini inceledi. Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, meslek kurslarına önem verdiklerini söyledi. Kursiyerlerin talep ve isteklerini dinlediklerini aktaran Açıkgöz, "Mevcut projeler kapsamında kurslarımız devam ediyor. SODES kapsamında hayata geçirilecek olan yeni projelerle kurs sayılarımız artacak. Bbu kurslar sayesinde hem istihdam sağlayacağız hemde kursiyerlerimiz boş vakitlerini değerlendirerek meslek sahibi olacak." diye konuştu. Kursiyerler de desteklerinden dolayı Kaymakam Açıkgöz'e teşekkür etti. (AA)