Tapu sorunu için söz verildi

Ceylanpınar kırsalındaki tapu sorunu için Ankara’da giden Başkan Atilla başkanlığındaki heyet, mağduriyetlerin giderilmesi için Bakan Çelik ve milletvekillerinden söz aldı.

02 / 03 / 2017 11:18

Ceylanpınar kırsalında yer alan köylerde arazisi olanların yıllardır yaşadığı ciddi bir sorun olan reformla dağıtılan tapularla ilgili sorun Belediye Başkanı Menderes Atilla öncülüğünde gerçekleşen temaslar sonrası çözüm noktasında önemli görüşmeler gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Menderes Atilla ve beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Güntekin, Ceylanpınar Ziraat Odası Başkanı Sinan Keskin, Ceylanpınar Sulama Birliği  Eski Başkanı Eyüp Abir ve Muratlı Mahalle Muhtarı Naif Karataş ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerini makamlarında ziyaret etti.  Ceylanpınar ilçe kırsalında yaşayan vatandaşların sorunları ile ilgili ziyaretlerini gerçekleştiren heyet Atilla'nın başkanlığında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e ziyaret gerçekleştirdi.


GÖRÜŞME OLUMLU BULUNDU

Gerçekleşen ziyarette Ceylanpınar ilçe kırsalındaki vatandaşlara reformla dağıtılan tapuların vadesi dolmasına rağmen devredilemez ipotek edilememesinden dolayı sorunlarını Bakan Faruk Çelik'e aktardı. Taksit ile alınan toprakların devirlerinin gerçekleşmesi madde değişikliğinin son çare olduğunu belirten heyet mağduriyetlerinin giderilmesi için Bakan Faruk Çelik'ten ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerinden söz alarak ayrıldı. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ilçeden birlikte gittikleri heyetle yaptıkları görüşme ve temasların çok olumlu geçtiğini belirterek söz konusu sorunun en kısa sürede çözüme kavuşması ile ilgili başta Bakan Faruk Çelik olmak üzere Şanlıurfa Milletvekillerinden söz aldıklarını ifade etti.

 (HABER MERKEZİ)