Urfa'da girişimci kadınlar için ücretsiz eğitim fırsatı!

Fikrim Geleceğim Projesi'yle Şanlıurfa'da girişimci kadın adaylara ücretsiz eğitim verilecek. Eğitim sonunda girişimcilik sertifikasına kavuşacak adaylar için başvurular başladı.

27 / 03 / 2018 10:19

Fikrim Geleceğim Projesi Şanlıurfa’ya geliyor. Türkiye'de ekonomik olarak dezavantajlı kadınlara imkanlar sunmak ve yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefleyen Fikrim Geleceğim Projesi kapsamında, Şanlıurfa'da 30 kadına ücretsiz eğitim verilecek. KOSGEB destekli projede eğitimler Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim merkezi tarafından veriliyor. Ücretsiz eğitimlere katılmak isteyenlerin, 1 Nisan 2018 tarihine kadar http://www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvurusu kabul edilen adaylara Hilton Garden INN'de eğitim verilecek ve eğitim sonunda adaylar girişimcilik sertifikasına kavuşacak.

FİKRİM GELECEĞİM NEDİR?

Türkiye, kadının iş hayatına katılımı konusunda dezavantajı yüksek bir ülke. Fikrim Geleceğim Projesi, Türkiye'de ekonomik olarak dezavantajlı kadınlara imkanlar sunacak şekilde tasarlanmış ve yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefleyen bir program. Proje, 3 yıl boyunca ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda işlerini yaratıp geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor. (HABER MERKEZİ)