40 kilometrelik yol aydınlatılacak!

Son zamanlarda yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, kentteki mevcut aydınlatma sistemlerindeki bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Açıklamada enerji şirketinin Haliliye ilçesine bağlı Sırrın mahallesindeki köprülü kavşakta bulunan aydınlatma direklerinin tamamını aktif hale getirdiği ifade edildi.

05 / 08 / 2017 11:56

Yaklaşık 2 haftadır kentte yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları canından bezdirirken, Dicle Elektrik’ten aydınlatma çalışmalarına ilişkin bir açıklama yapıldı. Eleştiri oklarının hedefi olan şirketten yapılan açıklamaya göre Akçakale-Mardin Çevreyolu ve Şanlıurfa-Mardin Karayolu bağlantılarını sağlayan yeni bulvarlarda aydınlatma çalışması yapıldı ve bölgeye 200 elektrik direği dikildi.

40 KM YOLDA AYDINLATMA YAPILMASI PLANLANIYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK)’nun öngördüğü yatırımlar kapsamında Dicle Elektrik, yılsonuna kadar il genelinde 40 kilometre yolda aydınlatma çalışması gerçekleştirmeyi planlıyor. Şanlıurfa’da devam eden aydınlatma çalışmaları için 8 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirecek olan enerji şirketi, Bağlarbaşı, Açıksu, Hayati Harrani Direkli ve Yenice mahallerindeki aydınlatma çalışmalarını bu yıl bitirmeyi hedefliyor. Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek Halfeti ilçelerinde başlatılan aydınlatma çalışmaları ise devam ediyor. Yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanları yenileriyle değiştirilirken, dış etkenler sebebiyle arızalanan armatürler ise onarımdan geçiriliyor. (HABER MERKEZİ)