AK Partili Beyazgül: Eleştiri olmazsa rehavet olur

24 Haziran seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan parti eski il başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ajans Urfa ve Gazete İpekyol'a yaptığı ziyarette köşe yazarların gündemin nabzını tutmasındaki önemine değinerek "Hepimizin ortak paydası Urfa. Hakaret ve gerçek dışı yazılar dışında eleştiri olacak. Eleştiri olmazsa rehavet olur" dedi.

11 / 05 / 2018 12:14

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı AK Parti Şanlıurfa Eski İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Gazete İpekyol ve Ajans Urfa'yı ziyaret etti. 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için partide mülakatlar sürerken, Şanlıurfa'da 14 kişilik listede yer alacağı konuşulan Beyazgül destek ziyaretlerine Gazete İpekyol ve Ajans Urfa ile devam etti. Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt ile görüşen Beyazgül'ün ana gündeminde seçim vardı. Seçimin Şanlıurfa'ya yansıması, Urfa'nın sorunu ve geleceğinin sohbet havasında gerçekleştiği görüşmede Beyazgül, "Hepimizin ortak paydası Urfa" diyerek basın ve özellikle köşe yazarlarının önemine değindi.  Köşe yazarlarının Urfa'nın nabzını tutuklarını dile getiren Beyazgül, "Onları okuduğumuz zaman bizim göremediğimiz, bakmadığımız yerlerden onlar olaylara bakıyorlar ve bizim de bakmamızı sağlıyorlar. Sivil olsak veya vekil olsak da köşe yazarlarımız bizim için çok önemli. Hakaret ve gerçek dışı yazılar dışında eleştiri olacak. Eleştiri olmazsa rehavet olur. Ne yapsam hoşgörülüyor desem bu doğru karşılanmıyor" dedi.

"ÇOK HAREKETLİ VE FARKLI BİR DÖNEME GİRECEĞİZ"

Seçimin ulusal ve uluslararası arenada büyük öneme sahip olduğunu kaydederek, "Bu seçim Urfa'yı etkilemekten ziyade Türkiye ve dünyayı etkileyecek bir seçim olacak. Bir çok alternatifi üste koyarak herkes düşünüyor; önümüzde neler olabilir. Çünkü Türkiye ilk defa Cumhur sistemine geçiyor. Bununla ilişkin insanlar tabiki bu sistemin önümüzdeki dönem getirecekleri konusunda düşünceleri var. Şunu söyleyebilirim, çok hareketli ve farklı bir döneme gireceğiz. Bu dönemin tüm ülkemiz ve mazlum millet adına hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Genel Yayın Yönetmeni Arısüt ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek seçimin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Özlem ÇELİK/İPEKYOL