AK Partili Vekilden Milli Eğitim Müdürüne gönderme!

Bozova'da kapanan kız öğrenciler için sınıfta düzenlenen eğlenceye yönelik soruşturma başlatılmasına tepki gösteren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar üstü kapalı göndermede bulunarak Milli Eğitim Müdürü'nü adeta uyardı.

04 / 01 / 2018 11:00

Bozova Hacılar İmam Hatip Orta Okulunda kapanan öğrenciler için düzenlenen kapanma etkinliği siyaset ve eğitim camiasını ikiye böldü. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun kapanma etkinliğiyle ilgili öğretmen ve okul idaresine destek verirken, konuyla ilgili soruşturma başlatacağını duyuran İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sert tepki gösterdi. Coşkun, 28 Şubat ruhuna gönderme yaparak "İl Milli Eğitim Müdürümüzün de acilen hafızasını tazelemesi gerektiğine inanıyoruz" diye seslendi.

"KENDİNE VAZİFE ÇIKARAN BAZI BÜROKRATLAR..."

Coşkun'un bu açıklamasına benzer bir açıklama da AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'dan geldi. Vekil Kaçar, "Bozova ilçemizdeki bir okulda kız öğrencilerimizin başörtüsü üzerinden 28 Şubat ruhunu yeniden diriltmek isteyen CHP milletvekilleri ile, bu durumdan kendine vazife çıkaran bazı bürokratlar, 2018 Türkiye'sinde buna asla izin vermeyeceğimizi bilmelidirler" dedi. Vekilin bu açıklaması Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan'a üstü kapalı göndermede bulunuyor olarak yorumlandı.