Akbulut: Birlik olmanın günüdür

Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Akbulut, "FETÖ, DEAŞ ve PYD/PKK terör örgütleri aynı kurgunun parçalarıdır. Bu harekat, Suriye'nin Suriyelilere verilmesi için yapılan bir harekattır" dedi.

31 / 01 / 2018 10:43

Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut, ''Şüphesiz, FETÖ, DEAŞ ve PYD/PKK terör örgütleri aynı kurgunun parçalarıdır. Bu harekat, Suriye’nin Suriyelilere verilmesi için yapılan bir harekattır." değerlendirmesinde bulundu. Akbulut, yaptığı yazılı açıklamada, Türk ordusunun Afrin ve sınır boyunun terör unsurlarından temizlenip bölgeye barış ve adalet sağlanması için operasyon düzenlediğini anımsattı. Zeytin Dalı Harekatı'nın, terör örgütlerinin bölge insanına uyguladığı baskı ve şiddeti sonlandıracağını vurgulayan Akbulut, "Şüphesiz FETÖ, DEAŞ ve PYD/PKK terör örgütleri aynı kurgunun parçalarıdır. Bu harekat, Suriye’nin Suriyelilere verilmesi için yapılan bir harekattır." ifadesini kullandı.

Millet olarak bu toprakların mayasına güvendiklerini kaydeden Akbulut, "Şimdi her zamankinden daha fazla birlik olmanın, diri olmanın, bir ve beraber, bir yumruk gibi düşmanın sinesine vurmanın günüdür. Gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız." vurgusu yaptı.

ZEYTİN DALI HAREKATI'NA DESTEK İÇİN 59 YAŞINDA GÖNÜLLÜ OLDU

Öte yandan, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki Yunus Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na katılmak için Afşin Askerlik Şubesine gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. Afşin Askerlik Şubesine dilekçesini teslim eden emekli enerji işçisi Yılmaz, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak istediğini söyledi. (AA)