Akçakale'de yaz kursları açıldı

Akçakale Belediyesinin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği yaz spor kursları düzenlenen törenle açıldı.

10 / 07 / 2018 12:19

Akçakale Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Yaz Spor kursları´nın açılışına Akçakale Kaymakamı Hamza Özer, Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Altınsoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şevket Saruhan Hamavioğlu, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Başak, Akçakale Belediye Spor Kulüp Başkanı Abdullah Çiftçi ve Akçakale Belediye Spor Antrenörü Mehmet Emin Önhan'nın katılımlarıyla açıldı.

6-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere sporu sevdirmek ve eğitim vermek amacıyla 100'ü Suriyeli misafirler olmak üzere yaklaşık 800 öğrenciye öğrenciye 3 ayda futbol, yüzme, voleybol, basketbol, badminton ve bocce olmak üzere 6 ayrı branşta eğitimlerin verileceği ve 15 öğretmenin görev yapacağı açıkladı. 

KURSLAR ÜCRETSİZ

Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Altınsoy "Bu yıl da kurslarımızı ücretsiz yaptık. Ayrıca kurslarımıza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize sportif malzeme ve forma ihtiyaçlarını da Akçakale Belediyesi olarak ücretsiz karşılıyoruz" dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise yaptığı yazılı açıklamada; "Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımız sadece anne babalarının geleceği değil. Bu şehrin, bu aziz milletin ve bu Türkiye’nin geleceği çocuklarımız. Çocuklarımızın sağlıklı, donanımlı yetişmesi bizim için çok önemli. Bunun içinde ne gerekiyorsa yapacağımızı söylemiştik. Allah’a hamdolsun yıldır bunun gereğini yerine getirdik. Çocuklarımızın spor yapmalarını takip edelim, onaylayalım ve destekleyelim. İnşallah bu spor alanlarından birçok olimpiyat oyuncularının çıkmasını bekliyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracaklar" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: AJANS URFA