Akçakaleli bir babadan dilekçe: Beni cepheye gönderin!

TSK'nın Afrin'de yürüttüğü operasyona destek vermek isteyen Akçakaleli 4 çocuk babası Ahmet Yıldık, askerlik şubesine başvuruda bulunarak cepheye gönderilmek istediğini söyledi.

23 / 01 / 2018 10:26

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) , Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na bir destek de Akçakaleli bir babadan geldi.  Zeytin Dalı Harekatı"nda 3. güne girildi. Harekatın ikinci gününde, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı kara birlikleri Afrin tarafına geçti. "Kara harekatı"yla birlikte Özgür Suriye Ordusu güçleri, Türk askerinin desteğiyle Afrin içinde ilerlemeye başladı. Operasyon Türkiye'nin ana gündemini oluştururken, Akçakaleli 1975 doğumlu 4 çocuk babası Ahmet Yıldık operasyona destekte vermek için farklı bir girişimde bulundu.  1995 yılında Acemi birliğini Malatya ve usta birliğini Erzincan'da 18 ay yaptığını söyleyen Yıldık, Akçakale Askerlik Şubesi'ne bir dilekçe yazarak yenine asker olma talebinde bulundu.

"TEK İSTEĞİM BU"

"Ülkemizin şuan savaşta olması, Mehmetçiklerimizin vatanın bekası için yurt dışında savaşması ve benim burada evimde rahat oturmam beni derinden üzmüştür. Bundan dolayı eğer uygun görülmesi durumunda benim tekrar askere alınmam ve cepheye gönderilmeyi talep ediyorum. Orada ŞEHİTLİK şerbetini içmek istiyorum. Siz devlet büyüklerimden tek isteğim budur" dedi.  Şehit olduğu takdirde çocuklarının da asker olmalarını istediğini belirten Yıldık, dilekçesinde  "Bu dilekçemi sizden ricam dikkate almanızı istiyorum. Biliyorum Şanlı Türk Ordusu'nun ihtiyacı yok ama ben de bu vatanın evladıyım ve bu vatanı savunmak, uğrunda canını seve seve vermek benim de hakkım diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.  Yıldık, şimdi bu talebinin gerçekleşmesini bekliyor.

İsmail ARSLAN-İPEKYOL/AKÇAKALE