Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde okul birincisi öğrencilere yönelik başlattığı 'Birincilik Senden Ödül Büyükşehir'den' kampanyası ile 700 öğrenciye ödülleri takdim edildi.

08 / 06 / 2018 11:53Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençleri ve öğrencileri motive etmek için birçok projeyi yürütüyor. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlatılan 'Birincilik Senden Ödül Büyükşehir'den' kampanyası kapsamında kent merkezine bağlı 3 ilçedeki 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden birinci olan 700 gence ödülleri verildi. Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül verme törenine katılarak başarılı olan öğrencileri tebrik eden Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Burada bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Bu önemli günlerde Aileniz ve sevdikleriniz ile Ramazan Bayramını yaşamanızı yüce Rabbimden niyaz ediyorum. İlerleyen günlerde okullarımız sezonu kapatacak ve karneleriniz alacaksınız. İnşallah bu başarılarınız hep daim olur ve her zaman bir ileriye taşırsınız. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sizlere destek vermeye hazırız. Ve destek vereceğiz, yeter ki sizler okullarınızda başarılı olun bu bizler için yeterli. Yaz aylarını güzel geçirmeniz için Büyükşehir Belediyesi olarak spor, kültür, sanat ve gençlik adına bir çok kurslar, bir çok çalışmalar başlattık. Burada kendinize katkıda bulunacak branşlara yönelmenizi temenni ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek de, "Büyükşehir Belediyemiz bizlere her konuda yardımcı oluyor. Tüm projelerimize destekte bulunarak gençlerimizin eğitim ve öğrenimde bir adım ileriye gitmesi için ellerinden gelen tüm çabayı sergiliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyemize, Başkanımız Nihat Çiftçi'ye ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca Ödül töreni sonrası Büyükşehir Belediyesinin yaz okullarına katılmak isteyen öğrenciler için stantlar kurularak başvuruları alındı. (HABER MERKEZİ)