Başkan Özyavuz’un “Çanakkale Zaferi” mesajı

Harran İlçe Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Çanakkale Zaferi’nin tarihi boyunca esaret altında yaşamamış Türk milletinin tüm dünyaya vermiş olduğu önemli bir mesaj olduğunu bildirdi.

17 / 03 / 2017 17:06

Özyavuz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, imkân yönünden her türlü eksikliğe rağmen, dünyanın en güçlü ordularına karşı kazanılan zaferin; onur, haysiyet, fedakârlık, vatan sevgisi, bağımsızlık ve hürriyetin bir millet için ne anlam ifade ettiğinin destansı bir özeti olduğunu belirtti.

Tüm dünyanın, artık tarihin derinliklerine gömüldüğünü düşündüğü bir sırada Türk milletinin Çanakkale’de kendi küllerinden yeniden doğduğunu ifade eden Özyavuz, “Verilen büyük mücadeleler ve göğüslenen çetin zorluklar neticesinde sağlamlaşan milli birlik ve kardeşliğimiz, sahip olduğumuz en değerli kazanımımız olmuştur” dedi.

Başkan Özyavuz, bütün dünyanın, Türk milletinin birlikte yaşama azim ve kararlılığına 15 Temmuz’da tekrar şahitlik ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“O karanlık gecede hiçbir şeyi düşünmeden, büyük fedakarlık göstererek meydanlara çıkan kahraman milletimiz, üstün cesareti ile ülkemizi işgale kalkışan hainlere karşı koymuş; iradesini, geleceğini ve ülkesini hiçbir koşulda teslim etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Türk milleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatanını, bayrağını savunma adına her türlü fedakârlığı gösterecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

HABER MERKEZİ