Birecik’te doğalgaz için ilk kazma vuruldu

Daha temiz ve ekonomik özellikleriyle Birecik halkının yaşam konforunu artıracak doğalgaz çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Doğalgaz çalışmalarına başlanması vatandaşlar tarafından memnunlukla karşılandı.

28 / 04 / 2018 11:04


Birecik 2018 yılının Kasım Ayı'nda doğalgaza kavuşuyor. İlçenin doğalgaz için çalışmalar başladı. Boruların döşeneceği hatların kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı yüklenici firmaya yetkililerine ve işçilerine başarılar diledi.

Birecik’in bir an önce doğalgazla kavuşması için uzun bir süredir uğraştıklarına dikkat çeken Pınarbaşı, “Halkımıza bu konuda verdiğimiz bir söz vardı. Bugün ‘Bismillah’ denilerek, doğalgaz için ilk kazma vuruldu. Bir vaadimizi daha gerçekleştirmiş olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Birecik halkına verdiğimiz hiçbir söz havada kalmıyor. Projelerimizi hayata geçirene kadar takipçisi oluyoruz. Yüklenici firmanın bizlere verdiği bilgilere göre bu yılın 11’inci ayında Birecik doğalgazla buluşmuş olacaktır ”dedi.  Yapılan kazı çalışmaları sırasında ilçe sakinlerinin karışılabileceği geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileyen Pınarbaşı, “İnşallah güzel bir ekip çalışmasıyla bu işi kısa sürede tamamlayıp, doğalgazı Birecik’e getireceğiz. İnsanlarımız daha uygun fiyatta kaliteli bir enerjiyi kullanmış olacaklar. Şehrimize, milletimize ve memleketimize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu. Doğalgaz firması yetkilisi ise Pınarbaşı’na söz verdikleri gibi ilçeye doğalgazı 11. ayda bırakacaklarını belirterek, “Bizlere her konuda yardımcı olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisini mahçup etmeyeceğiz. İnşallah en kısa sürede Birecik’i doğalgaza kavuşturacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)