Çiftçilere biber eğitimi verildi

Tarımsal eğitim seferberliği kapsamında Şanlıurfa Ziraat Odası ve GAP TEYAP’ın katkıları ile çiftçi eğitimleri sürüyor. Son olarak danışmanlar çiftçilere biber yetiştiriciliği eğitimi verdi.

25 / 03 / 2017 17:43

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde 5 tarım danışmanı ile birlikte sahada birebir çiftçiler ile görüşerek tarımsal üretimde birim alanda daha az maliyet ile daha fazla ve sağlıklı ürün elde edilmesi konusunda eğitim toplantıları sürüyor. Ziraat Odasından yapılan açıklamaya göre, danışmalığı yapılan ve ilerleyen zamanlarda biber demonstrasyonun gerçekleştirileceği Kalınbayat Mahallesinde biber yetiştiricilerine tarım danışmanları Gülbin Öcel, Oya Kılıç, Gülistan Öncel, Galip Gazanfer ve GAP TEYAP İl Koordinatörü Orhan Yenel ile Bünyamin Aslan tarafından eğitim verildi.

‘ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİ OKULU OLMA YOLUNDA İLERLİYOR’

Tarım danışmanları tarafından yapılan çiftçi eğitimleri ile ilgili görüş belirten Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Ziraat Odası’nın çiftçi okulu olma yolunda ilerlediğini söyledi. Eyyüpoğlu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’in katkıları ile devam eden tarımsal danışmanlık uygulaması odamız bünyesinde görev yapan danışmanlar ile de devam etmektedir. Bu anlamda odamız bir çiftçi okulu olma amacını ve görevini yerine getirmeye devam ediyor. Bölgede yapılan danışmanlık çalışmaları ile tarımsal maliyetlerde ve verimde gözle görülür bir artış olduğu gözlenirken ürün çeşidinde de farklılıklar artıyor. Bu gözlemler bizler adına gerçekten sevindirici gelişmeler. Bizlere bu imkanları sunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’e, GAP İdaresi bünyesinde görev yapan GAP TEYAP İl Koordinatörlüğüne, tarımda danışmanlarımıza teşekkür ederim” dedi. (HABER MERKEZİ)