Çiftçiye ödemeler başladı

2017 yılı için geriye kalan pamuk ve hububat desteklemeleri dün akşam mesai bitimiyle TC kimlik numarasının son hanesine göre oluşturulan takvim ile Ziraat Bankası ATM’leri ve şubelerinde başladı.

10 / 06 / 2018 13:48Çiftçiye bayram müjdesi Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyyüpoğlu’ndan geldi. Başkan Eyyüpoğlu, 2017 yılı için son icmalde yer alan çiftçilerin pamuk ve hububat destekleme ödemelerinin dün akşamdan itibaren başladığını söyledi.

TC kimlik numarasının son rakamına göre oluşturulan takvim doğrultusunda ödemelerin başlayacağını belirten Başkan Eyyüpoğlu, “Destekleme ödemelerinin Ramazan Bayramı öncesi yapılması çiftçimiz için dolayısıyla piyasalar ve esnafımız için ayrı bir bayram sevinci oldu. Son zamanlarda piyasalarda yaşanan sıkıntıların aşılmasında da can suyu olan destekleme ödemelerinin yapılmasında yoğun çaba harcayan hükümetimize, Bakanlığımıza ve Tarımsal Destekleme Daire Başkanı Sayın Müslüm Beyazgül ve şahsında tüm bürokratlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ÖDEME TAKVİMİ NASIL OLACAK?

2017 yılının kalan pamuk ve hububat destekleme ödemeleri için oluşturulan takvim ise şöyle: TC kimlik numarasının son hanesi 6 - 8 olanlar 8 Haziran Cuma, 0-2- 4 olan çiftçiler 13 Hazirandan itibaren mesai bitimiyle TC. Ziraat Bankası hesaplarından ATM’lerinden ve mesai saatlerinde de şubelerden paralarını çekebilecek. (HABER MERKEZİ)