Coşkun: Nevruz'la birlikte umut dolu günlerin geleceğine yürekten inanıyoruz

Nevruz’la ilgili yazılı bir açıklama yapan Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Coşkun, “Şimdi ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir. Vakit, etnik fitneye ve teröre karşı, kardeşlik hukukunu zirveye taşıma vaktidir” dedi.

22 / 03 / 2017 11:44

Bu yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan Nevruz’la ilgili yazılı bir açıklama yapan Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Nevruz’un farklılıkları ve çeşitlilikleri içinde barındırdığına dikkat çeken Coşkun, “Nevruz’un birleştirici yönüyle kültürümüzde özel bir yeri bulunmaktadır. Farklılıkları ve çeşitlilikleriyle, tüm kültürel değerleriyle bir bütün olduğumuzu hatırlatan Nevruz’u, tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan geleneklerine uygun şekilde yaşatmalıyız.

Vakit, binlerce canımızı, gencecik fidanlarımızı bizden koparan terör belasına karşı kararlı bir duruş sergileyerek, değerlerimizi kuşanıp, geleneklerimizi yaşatıp, kültürümüze sahip çıkma vaktidir. Şimdi ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir. Vakit, etnik fitneye ve teröre karşı, kardeşlik hukukunu zirveye taşıma vaktidir” dedi.


‘BİRLİKTELİĞİMİZİN ZEDELENMESİNE İZİN VERMEMELİYİZ’

“Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine aracılık eden günlerdir” diyen Coşkun şunları dile getirdi: “İşte bunun için Nevruz’u hep birlikte karşılamalı, kutlamanın mutluluğunu kardeşçe yaşamalıyız. 79 milyonun kardeşliğini hedef alan taşeron örgütlerin karanlık planlarını yüreklerimizi birleştirerek bozmalıyız. Birbirimize sımsıkı kenetlenmeli, tüm farklılıklarımızın bu toprağın, asli unsuru olduğunu bilerek birbirimizi bağrımıza basmalıyız. Hep birlikte teröre karşı insani ve vicdani dik duruş sergileyip, ezeli birlikteliğimizin zedelemesine izin vermemeliyiz. Birliğin olmadığı yerde dağılma, kin, nefret ve düşmanlık vardır. Bu vatan hepimizin. Keder ve üzüntüsüyle, neşe ve sevinciyle birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Büyük Memur-Sen Şanlıurfa ailesi olarak yeni ve güzel başlangıçların, sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olan Nevruz'un, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini diliyoruz. Barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan Nevruz'un, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını istiyoruz. Nevruz'la birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine yürekten inanıyoruz.” 

(HABER MERKEZİ)