Emine Erdoğan'dan Şanlıurfalı kadın yatırımcıya plaket

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenen etkinlikte 107 yıllık tarihi konağı satın alarak TKDK hibesi ile turizme kazandıran Şanlıurfalı yatırımcı kadına plaket verdi.

11 / 03 / 2017 14:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ATO Congresium'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhu ile Buluşuyor" etkinliğine katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı programda; Halfeti'nin ilk Belediye Başkanı Ali Yener tarafından 1910'da Halepli taş ustalarına yaptırılan 107 yıllık tarihi konağı satın alarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibesi ile turizme kazandıran, Halfetili avukat Emine Onur Seyyar'a başarılarından ve örnek yatırımından dolayı, Emine Erdoğan tarafından plaket verildi.

‘MİLLİ TARIM’ RUHUNA VURGU

Etkinlikte yaptığı konuşmasına geleceğin teminatı olan Milli Tarım Projesi dolayısıyla Bakanlığı tebrik ederek başlayan Emine Erdoğan, "milli tarım" ruhunun böylesine anlamlı bir günde kadınlarla buluşturulmasını çok değerli bulduğunu ifade etti. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de kutlayan Erdoğan, böyle günlerin, karşı karşıya kalınan sorunların konuşulmasına, yeni hedeflerle yol haritalarının çizilmesine vesile olduğunu dile getirdi.

(HABER MERKEZİ)